Trotse Jakobsen samen met al zijn ploeggenoten over de finish
ALTO CASTRO DE HERVILLE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen rijdt zondag in de groene trui naar Santiago de Compostella, om daar na de afsluitende tijdrit te worden gehuldigd als winnaar van het puntenklassement in de Ronde van Spanje. Ruim een jaar nadat hij in een Pools ziekenhuis moest vechten voor zijn leven, gaat de 25-jarige sprinter uit Heukelum als vijfde Nederlander het puntenklassement in de Vuelta winnen. Bas Maliepaard (1963), Jos van der Vleuten (1966), Jan Janssen (1967 en 1968) en Bauke Mollema (2011) gingen hem voor als Nederlandse winnaar van het puntenklassement in de Vuelta.
Zaterdag kwam hij in de laatste bergetappe samen met zijn zeven teamgenoten van Deceuninck - Quick-Step over de finish van de slotklim, op ruim 41 minuten van de Franse ritwinnaar Clément Champoussin. De acht renners van de Belgische ploeg sloten de daguitslag af, maar niemand die daarom maalde. De euforie was groot bij Jakobsen, die drie etappes won in deze Vuelta.
"Dit is geweldig", zei de sprinter, die na de finish van zijn fiets stapte en die triomfantelijk boven zijn hoofd hield. "Ik ben zo blij dat ik met alle jongens samen over de meet kwam. Zonder hen had ik die sprints niet gewonnen en dus ook niet in het groen gereden. Ze reden altijd aan mijn zijde. Ik houd van mijn ploeggenoten en houd ervan om deel uit te maken van Deceuninck - Quick-Step. Ik ben erg trots. De laatste dagen waren erg zwaar, de benen zijn dan ook leeg. Ik ben blij met wat ik bereikt heb, ik had niet beter kunnen wensen."
Jakobsen bewees met zijn sprintzeges in Spanje dat hij weer helemaal terug is na zijn zware crash vorig jaar in Polen. Met 250 punten is hij in het puntenklassement door niemand meer te achterhalen. De Vuelta eindigt zondag met een tijdrit over 33,8 kilometer naar Santiago de Compostella. Als er niets geks gebeurt, wordt Jakobsen daar gehuldigd in het groen.
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
2 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
4 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
4 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
4 uur geleden