Trotse Blind nadert een mooie mijlpaal in zijn loopbaan
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind nadert een mooie mijlpaal. De krachtmeting van Ajax met Rangers FC van woensdagavond in de Champions League is de 99e Europese wedstrijd uit zijn loopbaan. Als er geen gekke dingen gebeuren, jubileert hij volgende week op Anfield tegen Liverpool. "Dat is denk ik wel iets om trots op te zijn", zegt hij.
De 32-jarige Blind, 92-voudig international van het Nederlands elftal, leest en hoort wel eens dat hij te langzaam is geworden voor het hoogste niveau. "Maar ik ben het ook niet altijd met de media eens", lacht hij. Voor zijn nieuwe trainer Alfred Schreuder is hij voorlopig onomstreden. "Ik zie hem spelen en trainen en zie ook wat hij toevoegt aan ons spel", stelt de opvolger van Erik ten Hag.
Blind voetbalt het liefst links centraal in de defensie. Maar daar speelt nu Calvin Bassey, een international van Nigeria die afgelopen seizoen nog voor Rangers FC uitkwam. "Iedereen weet dat ik graag centraal op het veld sta", vertelt Blind. "Maar ik vind het ook geen probleem om als linksback te spelen. Misschien is dat wel goed op het oog wat er straks aankomt", doelt hij op het WK in Qatar.
'Zo gaat dat bij Ajax'
Blind debuteerde in Europa tijdens een uitwedstrijd van Ajax tegen Anderlecht. Hij bewaart mooie herinneringen aan de Champions League. De gewonnen uitwedstrijden met Ajax tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur zal hij nooit vergeten, net zoals de pijnlijke nederlaag in blessuretijd van de tweede halve-finalewedstrijd tegen de Spurs. Blind versloeg Ajax ook eens in een grote Europese wedstrijd, met Manchester United in de finale van de Europa League.
De zoon van Danny Blind, assistent-bondscoach van Oranje, gelooft in een goede afloop van het thuisduel met Rangers FC. Wel heeft Ajax deze zomer met Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui afscheid genomen van veel belangrijke spelers. "Maar zo gaat dat bij Ajax", weet Blind. "Er gaan goede spelers weg en vervolgens staan er weer andere spelers op. We hebben ook veel spelers met grote kwaliteiten gehaald. Op de trainingen en in onze laatste wedstrijden zie je dat we steeds beter op elkaar ingespeeld raken. We hebben in mijn ogen weer een sterke selectie."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
7 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
10 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
10 uur geleden