Trotse Blind nadert een mooie mijlpaal in zijn loopbaan
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind nadert een mooie mijlpaal. De krachtmeting van Ajax met Rangers FC van woensdagavond in de Champions League is de 99e Europese wedstrijd uit zijn loopbaan. Als er geen gekke dingen gebeuren, jubileert hij volgende week op Anfield tegen Liverpool. "Dat is denk ik wel iets om trots op te zijn", zegt hij.
De 32-jarige Blind, 92-voudig international van het Nederlands elftal, leest en hoort wel eens dat hij te langzaam is geworden voor het hoogste niveau. "Maar ik ben het ook niet altijd met de media eens", lacht hij. Voor zijn nieuwe trainer Alfred Schreuder is hij voorlopig onomstreden. "Ik zie hem spelen en trainen en zie ook wat hij toevoegt aan ons spel", stelt de opvolger van Erik ten Hag.
Blind voetbalt het liefst links centraal in de defensie. Maar daar speelt nu Calvin Bassey, een international van Nigeria die afgelopen seizoen nog voor Rangers FC uitkwam. "Iedereen weet dat ik graag centraal op het veld sta", vertelt Blind. "Maar ik vind het ook geen probleem om als linksback te spelen. Misschien is dat wel goed op het oog wat er straks aankomt", doelt hij op het WK in Qatar.
'Zo gaat dat bij Ajax'
Blind debuteerde in Europa tijdens een uitwedstrijd van Ajax tegen Anderlecht. Hij bewaart mooie herinneringen aan de Champions League. De gewonnen uitwedstrijden met Ajax tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur zal hij nooit vergeten, net zoals de pijnlijke nederlaag in blessuretijd van de tweede halve-finalewedstrijd tegen de Spurs. Blind versloeg Ajax ook eens in een grote Europese wedstrijd, met Manchester United in de finale van de Europa League.
De zoon van Danny Blind, assistent-bondscoach van Oranje, gelooft in een goede afloop van het thuisduel met Rangers FC. Wel heeft Ajax deze zomer met Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui afscheid genomen van veel belangrijke spelers. "Maar zo gaat dat bij Ajax", weet Blind. "Er gaan goede spelers weg en vervolgens staan er weer andere spelers op. We hebben ook veel spelers met grote kwaliteiten gehaald. Op de trainingen en in onze laatste wedstrijden zie je dat we steeds beter op elkaar ingespeeld raken. We hebben in mijn ogen weer een sterke selectie."
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is met een complete selectie de voorbereiding begonnen op de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap. Een dag na de zege van 3-1 op Tunesië verscheen bondscoach Ronald Koeman vrijdag met al zijn 26 spelers op het veld van KC Current in Kansas City.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNVB mag vanaf het komende seizoen ook de competities van de op zaterdag en op zondag voetballende teams in de tweede en derde klasse samenvoegen. Dat probeerden acht op zondag spelende clubs nog voor de start te voorkomen via een voorzieningenrechter, maar die wijst hun bezwaren van de hand.
3 uur geleden