Trotse Blind nadert een mooie mijlpaal in zijn loopbaan
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind nadert een mooie mijlpaal. De krachtmeting van Ajax met Rangers FC van woensdagavond in de Champions League is de 99e Europese wedstrijd uit zijn loopbaan. Als er geen gekke dingen gebeuren, jubileert hij volgende week op Anfield tegen Liverpool. "Dat is denk ik wel iets om trots op te zijn", zegt hij.
De 32-jarige Blind, 92-voudig international van het Nederlands elftal, leest en hoort wel eens dat hij te langzaam is geworden voor het hoogste niveau. "Maar ik ben het ook niet altijd met de media eens", lacht hij. Voor zijn nieuwe trainer Alfred Schreuder is hij voorlopig onomstreden. "Ik zie hem spelen en trainen en zie ook wat hij toevoegt aan ons spel", stelt de opvolger van Erik ten Hag.
Blind voetbalt het liefst links centraal in de defensie. Maar daar speelt nu Calvin Bassey, een international van Nigeria die afgelopen seizoen nog voor Rangers FC uitkwam. "Iedereen weet dat ik graag centraal op het veld sta", vertelt Blind. "Maar ik vind het ook geen probleem om als linksback te spelen. Misschien is dat wel goed op het oog wat er straks aankomt", doelt hij op het WK in Qatar.
'Zo gaat dat bij Ajax'
Blind debuteerde in Europa tijdens een uitwedstrijd van Ajax tegen Anderlecht. Hij bewaart mooie herinneringen aan de Champions League. De gewonnen uitwedstrijden met Ajax tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur zal hij nooit vergeten, net zoals de pijnlijke nederlaag in blessuretijd van de tweede halve-finalewedstrijd tegen de Spurs. Blind versloeg Ajax ook eens in een grote Europese wedstrijd, met Manchester United in de finale van de Europa League.
De zoon van Danny Blind, assistent-bondscoach van Oranje, gelooft in een goede afloop van het thuisduel met Rangers FC. Wel heeft Ajax deze zomer met Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui afscheid genomen van veel belangrijke spelers. "Maar zo gaat dat bij Ajax", weet Blind. "Er gaan goede spelers weg en vervolgens staan er weer andere spelers op. We hebben ook veel spelers met grote kwaliteiten gehaald. Op de trainingen en in onze laatste wedstrijden zie je dat we steeds beter op elkaar ingespeeld raken. We hebben in mijn ogen weer een sterke selectie."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
4 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
12 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
1 dag geleden