Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken
LISSABON (ANP) - Met een trots gevoel verschijnt Daley Blind aan de aftrap voor het uitduel van Ajax met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan mag hij zich woensdagavond de speler met de meeste duels voor zijn club uit Amsterdam in de Champions League noemen. "Dat doet me wel wat", blikte hij vlak voor de laatste training voor de confrontatie met de huidige nummer 3 van Portugal vooruit. "Dat is heel speciaal voor me. Dit is mijn droomclub."
De 31-jarige Blind staat voor zijn 43e duel voor Ajax in de Champions League. Hij moet het record nu nog delen met Jari Litmanen, die op 42 optredens met Ajax in het belangrijkste toernooi voor clubteams is blijven steken. "Jari was vroeger nog even onze buurman", weet Blind nog. "Ik heb later de videobanden van alle wedstrijden van Ajax in de jaren negentig in de Champions League grijs gedraaid. Voor mij is hij een legende van onze club. Hij had ogen in zijn rug en maakte zulke belangrijke doelpunten. Het maakt me supertrots dat ik zijn record kan breken."
Blind debuteerde elf jaar geleden tijdens een duel van Ajax met Olympique Lyon in de Champions League, net als Davy Klaassen. Daarvoor was hij in de Johan Cruijff ArenA al ballenjongen tijdens duels in de koningsklasse. Ajax had vaak weinig te vertellen tegen de grote clubs uit Europa. "Maar dat is drie jaar geleden veranderd", doelt Blind op een op het nippertje verloren halve finale tegen Tottenham Hotspur.
Favoriet
"Grote Europese clubs zijn de laatste jaren anders naar ons gaan kijken", merkte Blind ook de afgelopen dagen. Velen zien Ajax als grote favoriet voor het tweeluik met Benfica. "Maar daar kan ik niet veel mee", zei de Amsterdammer. "Ik weet nog heel goed hoe lastig we het hier drie jaar geleden hadden. Het werd 1-1. Dusan Tadic maakte een frommelgoal en onze doelman André Onana verrichte in de slotfase een prachtige redding."
De duels met Benfica betekenen voor Blind een weerzien met Jan Vertonghen, zijn vriend en oude ploeggenoot bij Ajax die drie jaar geleden als speler van de Spurs Ajax in de halve finales uitschakelde. "Ik heb hem net kort geappt. Niets over voetbal, maar dat het mooi weer is hier. We spreken elkaar heel vaak, lang niet altijd over voetbal", zei Blind, die maandag van Ajax een filmpje ontving waarin zijn vader Danny, trainer Erik ten Hag en vrienden als Siem de Jong en Joël Veltman hem vertelden hoe speciaal het is om de speler met meeste duels met Ajax in de Champions League te worden. "Dat deed me wel wat, dat maakte me emotioneel", zei hij.
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
6 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
19 uur geleden