Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken
LISSABON (ANP) - Met een trots gevoel verschijnt Daley Blind aan de aftrap voor het uitduel van Ajax met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan mag hij zich woensdagavond de speler met de meeste duels voor zijn club uit Amsterdam in de Champions League noemen. "Dat doet me wel wat", blikte hij vlak voor de laatste training voor de confrontatie met de huidige nummer 3 van Portugal vooruit. "Dat is heel speciaal voor me. Dit is mijn droomclub."
De 31-jarige Blind staat voor zijn 43e duel voor Ajax in de Champions League. Hij moet het record nu nog delen met Jari Litmanen, die op 42 optredens met Ajax in het belangrijkste toernooi voor clubteams is blijven steken. "Jari was vroeger nog even onze buurman", weet Blind nog. "Ik heb later de videobanden van alle wedstrijden van Ajax in de jaren negentig in de Champions League grijs gedraaid. Voor mij is hij een legende van onze club. Hij had ogen in zijn rug en maakte zulke belangrijke doelpunten. Het maakt me supertrots dat ik zijn record kan breken."
Blind debuteerde elf jaar geleden tijdens een duel van Ajax met Olympique Lyon in de Champions League, net als Davy Klaassen. Daarvoor was hij in de Johan Cruijff ArenA al ballenjongen tijdens duels in de koningsklasse. Ajax had vaak weinig te vertellen tegen de grote clubs uit Europa. "Maar dat is drie jaar geleden veranderd", doelt Blind op een op het nippertje verloren halve finale tegen Tottenham Hotspur.
Favoriet
"Grote Europese clubs zijn de laatste jaren anders naar ons gaan kijken", merkte Blind ook de afgelopen dagen. Velen zien Ajax als grote favoriet voor het tweeluik met Benfica. "Maar daar kan ik niet veel mee", zei de Amsterdammer. "Ik weet nog heel goed hoe lastig we het hier drie jaar geleden hadden. Het werd 1-1. Dusan Tadic maakte een frommelgoal en onze doelman André Onana verrichte in de slotfase een prachtige redding."
De duels met Benfica betekenen voor Blind een weerzien met Jan Vertonghen, zijn vriend en oude ploeggenoot bij Ajax die drie jaar geleden als speler van de Spurs Ajax in de halve finales uitschakelde. "Ik heb hem net kort geappt. Niets over voetbal, maar dat het mooi weer is hier. We spreken elkaar heel vaak, lang niet altijd over voetbal", zei Blind, die maandag van Ajax een filmpje ontving waarin zijn vader Danny, trainer Erik ten Hag en vrienden als Siem de Jong en Joël Veltman hem vertelden hoe speciaal het is om de speler met meeste duels met Ajax in de Champions League te worden. "Dat deed me wel wat, dat maakte me emotioneel", zei hij.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 minuten geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
16 uur geleden