Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken
LISSABON (ANP) - Met een trots gevoel verschijnt Daley Blind aan de aftrap voor het uitduel van Ajax met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan mag hij zich woensdagavond de speler met de meeste duels voor zijn club uit Amsterdam in de Champions League noemen. "Dat doet me wel wat", blikte hij vlak voor de laatste training voor de confrontatie met de huidige nummer 3 van Portugal vooruit. "Dat is heel speciaal voor me. Dit is mijn droomclub."
De 31-jarige Blind staat voor zijn 43e duel voor Ajax in de Champions League. Hij moet het record nu nog delen met Jari Litmanen, die op 42 optredens met Ajax in het belangrijkste toernooi voor clubteams is blijven steken. "Jari was vroeger nog even onze buurman", weet Blind nog. "Ik heb later de videobanden van alle wedstrijden van Ajax in de jaren negentig in de Champions League grijs gedraaid. Voor mij is hij een legende van onze club. Hij had ogen in zijn rug en maakte zulke belangrijke doelpunten. Het maakt me supertrots dat ik zijn record kan breken."
Blind debuteerde elf jaar geleden tijdens een duel van Ajax met Olympique Lyon in de Champions League, net als Davy Klaassen. Daarvoor was hij in de Johan Cruijff ArenA al ballenjongen tijdens duels in de koningsklasse. Ajax had vaak weinig te vertellen tegen de grote clubs uit Europa. "Maar dat is drie jaar geleden veranderd", doelt Blind op een op het nippertje verloren halve finale tegen Tottenham Hotspur.
Favoriet
"Grote Europese clubs zijn de laatste jaren anders naar ons gaan kijken", merkte Blind ook de afgelopen dagen. Velen zien Ajax als grote favoriet voor het tweeluik met Benfica. "Maar daar kan ik niet veel mee", zei de Amsterdammer. "Ik weet nog heel goed hoe lastig we het hier drie jaar geleden hadden. Het werd 1-1. Dusan Tadic maakte een frommelgoal en onze doelman André Onana verrichte in de slotfase een prachtige redding."
De duels met Benfica betekenen voor Blind een weerzien met Jan Vertonghen, zijn vriend en oude ploeggenoot bij Ajax die drie jaar geleden als speler van de Spurs Ajax in de halve finales uitschakelde. "Ik heb hem net kort geappt. Niets over voetbal, maar dat het mooi weer is hier. We spreken elkaar heel vaak, lang niet altijd over voetbal", zei Blind, die maandag van Ajax een filmpje ontving waarin zijn vader Danny, trainer Erik ten Hag en vrienden als Siem de Jong en Joël Veltman hem vertelden hoe speciaal het is om de speler met meeste duels met Ajax in de Champions League te worden. "Dat deed me wel wat, dat maakte me emotioneel", zei hij.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
18 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
36 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
3 uur geleden