Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken

Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken

LISSABON (ANP) - Met een trots gevoel verschijnt Daley Blind aan de aftrap voor het uitduel van Ajax met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan mag hij zich woensdagavond de speler met de meeste duels voor zijn club uit Amsterdam in de Champions League noemen. "Dat doet me wel wat", blikte hij vlak voor de laatste training voor de confrontatie met de huidige nummer 3 van Portugal vooruit. "Dat is heel speciaal voor me. Dit is mijn droomclub."

De 31-jarige Blind staat voor zijn 43e duel voor Ajax in de Champions League. Hij moet het record nu nog delen met Jari Litmanen, die op 42 optredens met Ajax in het belangrijkste toernooi voor clubteams is blijven steken. "Jari was vroeger nog even onze buurman", weet Blind nog. "Ik heb later de videobanden van alle wedstrijden van Ajax in de jaren negentig in de Champions League grijs gedraaid. Voor mij is hij een legende van onze club. Hij had ogen in zijn rug en maakte zulke belangrijke doelpunten. Het maakt me supertrots dat ik zijn record kan breken."

Blind debuteerde elf jaar geleden tijdens een duel van Ajax met Olympique Lyon in de Champions League, net als Davy Klaassen. Daarvoor was hij in de Johan Cruijff ArenA al ballenjongen tijdens duels in de koningsklasse. Ajax had vaak weinig te vertellen tegen de grote clubs uit Europa. "Maar dat is drie jaar geleden veranderd", doelt Blind op een op het nippertje verloren halve finale tegen Tottenham Hotspur.

Favoriet

"Grote Europese clubs zijn de laatste jaren anders naar ons gaan kijken", merkte Blind ook de afgelopen dagen. Velen zien Ajax als grote favoriet voor het tweeluik met Benfica. "Maar daar kan ik niet veel mee", zei de Amsterdammer. "Ik weet nog heel goed hoe lastig we het hier drie jaar geleden hadden. Het werd 1-1. Dusan Tadic maakte een frommelgoal en onze doelman André Onana verrichte in de slotfase een prachtige redding."

De duels met Benfica betekenen voor Blind een weerzien met Jan Vertonghen, zijn vriend en oude ploeggenoot bij Ajax die drie jaar geleden als speler van de Spurs Ajax in de halve finales uitschakelde. "Ik heb hem net kort geappt. Niets over voetbal, maar dat het mooi weer is hier. We spreken elkaar heel vaak, lang niet altijd over voetbal", zei Blind, die maandag van Ajax een filmpje ontving waarin zijn vader Danny, trainer Erik ten Hag en vrienden als Siem de Jong en Joël Veltman hem vertelden hoe speciaal het is om de speler met meeste duels met Ajax in de Champions League te worden. "Dat deed me wel wat, dat maakte me emotioneel", zei hij.

Meer uit Voetbal

Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

1 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

3 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

4 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

6 uur geleden
Liverpool-coach Slot prijst fitheid en toewijding Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.

7 uur geleden
Oranje begint en eindigt in Nations League tegen Duitsland

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.

8 uur geleden