Trotse Blind kan record van clublegende Litmanen bij Ajax breken
LISSABON (ANP) - Met een trots gevoel verschijnt Daley Blind aan de aftrap voor het uitduel van Ajax met Benfica in de achtste finales van de Champions League. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan mag hij zich woensdagavond de speler met de meeste duels voor zijn club uit Amsterdam in de Champions League noemen. "Dat doet me wel wat", blikte hij vlak voor de laatste training voor de confrontatie met de huidige nummer 3 van Portugal vooruit. "Dat is heel speciaal voor me. Dit is mijn droomclub."
De 31-jarige Blind staat voor zijn 43e duel voor Ajax in de Champions League. Hij moet het record nu nog delen met Jari Litmanen, die op 42 optredens met Ajax in het belangrijkste toernooi voor clubteams is blijven steken. "Jari was vroeger nog even onze buurman", weet Blind nog. "Ik heb later de videobanden van alle wedstrijden van Ajax in de jaren negentig in de Champions League grijs gedraaid. Voor mij is hij een legende van onze club. Hij had ogen in zijn rug en maakte zulke belangrijke doelpunten. Het maakt me supertrots dat ik zijn record kan breken."
Blind debuteerde elf jaar geleden tijdens een duel van Ajax met Olympique Lyon in de Champions League, net als Davy Klaassen. Daarvoor was hij in de Johan Cruijff ArenA al ballenjongen tijdens duels in de koningsklasse. Ajax had vaak weinig te vertellen tegen de grote clubs uit Europa. "Maar dat is drie jaar geleden veranderd", doelt Blind op een op het nippertje verloren halve finale tegen Tottenham Hotspur.
Favoriet
"Grote Europese clubs zijn de laatste jaren anders naar ons gaan kijken", merkte Blind ook de afgelopen dagen. Velen zien Ajax als grote favoriet voor het tweeluik met Benfica. "Maar daar kan ik niet veel mee", zei de Amsterdammer. "Ik weet nog heel goed hoe lastig we het hier drie jaar geleden hadden. Het werd 1-1. Dusan Tadic maakte een frommelgoal en onze doelman André Onana verrichte in de slotfase een prachtige redding."
De duels met Benfica betekenen voor Blind een weerzien met Jan Vertonghen, zijn vriend en oude ploeggenoot bij Ajax die drie jaar geleden als speler van de Spurs Ajax in de halve finales uitschakelde. "Ik heb hem net kort geappt. Niets over voetbal, maar dat het mooi weer is hier. We spreken elkaar heel vaak, lang niet altijd over voetbal", zei Blind, die maandag van Ajax een filmpje ontving waarin zijn vader Danny, trainer Erik ten Hag en vrienden als Siem de Jong en Joël Veltman hem vertelden hoe speciaal het is om de speler met meeste duels met Ajax in de Champions League te worden. "Dat deed me wel wat, dat maakte me emotioneel", zei hij.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
5 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden