Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trots en teleurstelling bij bondscoach Jonker na uitschakeling WK

Trots en teleurstelling bij bondscoach Jonker na uitschakeling WK

WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters bleef na de uitschakeling op het WK met gemengde gevoelens zitten. "Aan de ene kant ben ik enorm teleurgesteld dat we de halve finales niet hebben bereikt. Het had gekund. Aan de andere kant ben ik ongelooflijk trots", zei Jonker na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje (2-1 na verlenging). "We hebben fantastische weken gehad met een geweldige staf en een geweldig team."

Jonker, die vorig jaar na het teleurstellend verlopen EK in Engeland de ontslagen Mark Parsons opvolgde als bondscoach, vindt dat Oranje wel de aansluiting met de wereldtop heeft hervonden. "Als je 0-1 speelt tegen Duitsland, 1-1 tegen Amerika en 1-1 in de reguliere speeltijd tegen Spanje, dan zit je er weer bij. Dan ben je weer top. Maar eigenlijk willen we stiekem de beste zijn. En dan hadden we hier moeten winnen", aldus Jonker, die erkende dat zijn ploeg zeker voor rust weinig in te brengen had tegen de Spaanse vrouwen.

"Spanje zette ons voortdurend onder druk. Als je dan gaat opbouwen op je eigen helft, vraag je om problemen. Eerlijk is eerlijk: Spanje is wel iets beter dan wij. We hebben gevochten voor wat we waard waren. Vooral in de verlenging kregen we twee enorme mogelijkheden op misschien wel de winnende goal", aldus Jonker.

Meer uit Voetbal

PSV'er Perišić vertrouwt op goede reeks tegen Afrikaanse landen

PHILADELPHIA (ANP) - Ivan Perišić heeft goede hoop dat Kroatië zich zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales plaatst. De 37-jarige aanvaller vertrouwt in de laatste groepswedstrijd tegen Ghana op de goede reeks tegen Afrikaanse landen.

54 minuten geleden
Argentijnse bondscoach spaart WK-topscorer Messi tegen Jordanië

DALLAS (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië geeft Lionel Messi rust. De ster van de regerend wereldkampioen verschijnt zaterdag niet aan de aftrap voor het laatste groepsduel met Jordanië in Dallas.

56 minuten geleden
Noorse coach: sparen van Haaland en Ødegaard logische keuze

FOXBOROUGH (ANP) - Bondscoach Ståle Solbakken van Noorwegen heeft geen spijt dat hij zijn sterspelers Erling Haaland en Martin Ødegaard buiten zijn selectie heeft gelaten voor het laatste groepsduel op het WK met Frankrijk. Zonder het duo en een aantal andere basisspelers verloor zijn ploeg met 4-1 in Foxborough.

57 minuten geleden
Dembélé na hattrick tegen Noren: we moeten gefocust blijven

FOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.

3 uur geleden
Deschamps sluit zaterdag na uitvaart moeder weer aan bij Fransen

FOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.

3 uur geleden
Senegal mag na ruime zege op Irak hopen op vervolg op WK

TORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.

4 uur geleden
Dembélé leidt Fransen naar groepswinst op WK met zege op Noren

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.

4 uur geleden