Trots en teleurstelling bij bondscoach Jonker na uitschakeling WK
WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters bleef na de uitschakeling op het WK met gemengde gevoelens zitten. "Aan de ene kant ben ik enorm teleurgesteld dat we de halve finales niet hebben bereikt. Het had gekund. Aan de andere kant ben ik ongelooflijk trots", zei Jonker na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje (2-1 na verlenging). "We hebben fantastische weken gehad met een geweldige staf en een geweldig team."
Jonker, die vorig jaar na het teleurstellend verlopen EK in Engeland de ontslagen Mark Parsons opvolgde als bondscoach, vindt dat Oranje wel de aansluiting met de wereldtop heeft hervonden. "Als je 0-1 speelt tegen Duitsland, 1-1 tegen Amerika en 1-1 in de reguliere speeltijd tegen Spanje, dan zit je er weer bij. Dan ben je weer top. Maar eigenlijk willen we stiekem de beste zijn. En dan hadden we hier moeten winnen", aldus Jonker, die erkende dat zijn ploeg zeker voor rust weinig in te brengen had tegen de Spaanse vrouwen.
"Spanje zette ons voortdurend onder druk. Als je dan gaat opbouwen op je eigen helft, vraag je om problemen. Eerlijk is eerlijk: Spanje is wel iets beter dan wij. We hebben gevochten voor wat we waard waren. Vooral in de verlenging kregen we twee enorme mogelijkheden op misschien wel de winnende goal", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
38 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
16 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
16 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geleden