Trots en teleurstelling bij bondscoach Jonker na uitschakeling WK
WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters bleef na de uitschakeling op het WK met gemengde gevoelens zitten. "Aan de ene kant ben ik enorm teleurgesteld dat we de halve finales niet hebben bereikt. Het had gekund. Aan de andere kant ben ik ongelooflijk trots", zei Jonker na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje (2-1 na verlenging). "We hebben fantastische weken gehad met een geweldige staf en een geweldig team."
Jonker, die vorig jaar na het teleurstellend verlopen EK in Engeland de ontslagen Mark Parsons opvolgde als bondscoach, vindt dat Oranje wel de aansluiting met de wereldtop heeft hervonden. "Als je 0-1 speelt tegen Duitsland, 1-1 tegen Amerika en 1-1 in de reguliere speeltijd tegen Spanje, dan zit je er weer bij. Dan ben je weer top. Maar eigenlijk willen we stiekem de beste zijn. En dan hadden we hier moeten winnen", aldus Jonker, die erkende dat zijn ploeg zeker voor rust weinig in te brengen had tegen de Spaanse vrouwen.
"Spanje zette ons voortdurend onder druk. Als je dan gaat opbouwen op je eigen helft, vraag je om problemen. Eerlijk is eerlijk: Spanje is wel iets beter dan wij. We hebben gevochten voor wat we waard waren. Vooral in de verlenging kregen we twee enorme mogelijkheden op misschien wel de winnende goal", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is er in de Eredivisie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam te winnen. Het elftal van trainer Joseph Oosting speelde na een slechte eerste helft met 3-3 gelijk. Voor Go Ahead was het alweer het vijfde gelijkspel in acht wedstrijden dit seizoen.
4 uur geleden