Trots en teleurstelling bij bondscoach Jonker na uitschakeling WK
WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters bleef na de uitschakeling op het WK met gemengde gevoelens zitten. "Aan de ene kant ben ik enorm teleurgesteld dat we de halve finales niet hebben bereikt. Het had gekund. Aan de andere kant ben ik ongelooflijk trots", zei Jonker na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje (2-1 na verlenging). "We hebben fantastische weken gehad met een geweldige staf en een geweldig team."
Jonker, die vorig jaar na het teleurstellend verlopen EK in Engeland de ontslagen Mark Parsons opvolgde als bondscoach, vindt dat Oranje wel de aansluiting met de wereldtop heeft hervonden. "Als je 0-1 speelt tegen Duitsland, 1-1 tegen Amerika en 1-1 in de reguliere speeltijd tegen Spanje, dan zit je er weer bij. Dan ben je weer top. Maar eigenlijk willen we stiekem de beste zijn. En dan hadden we hier moeten winnen", aldus Jonker, die erkende dat zijn ploeg zeker voor rust weinig in te brengen had tegen de Spaanse vrouwen.
"Spanje zette ons voortdurend onder druk. Als je dan gaat opbouwen op je eigen helft, vraag je om problemen. Eerlijk is eerlijk: Spanje is wel iets beter dan wij. We hebben gevochten voor wat we waard waren. Vooral in de verlenging kregen we twee enorme mogelijkheden op misschien wel de winnende goal", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
5 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
20 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
20 uur geleden