Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tropische storm trekt over Seoul, minstens een dode

Tropische storm trekt over Seoul, minstens een dode

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De tropische storm Khanun heeft inmiddels Seoul bereikt, de hoofdstad van Zuid-Korea. De storm zorgt op meerdere plekken voor overstromingen en aardverschuivingen. Het noodweer heeft volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zeker een persoon het leven gekost. Nog een ander wordt vermist.

De tropische storm kwam in het zuiden aan land en trekt door naar het noorden. Een 67-jarige man werd dood aangetroffen bij een overstroomde rivier in Daegu. In diezelfde stad viel een man in een rolstoel in het water en hij wordt nog steeds vermist. In de provincie Gyeongsangnam-do werden twintig mensen gered die vast waren komen te zitten in auto's en huizen. Meer dan 14.000 mensen zijn geëvacueerd.

De wateroverlast heeft ook voor problemen gezorgd in het verkeer. Bijna vijfhonderd wegen zijn afgesloten en 250 treinen rijden niet. Ook zijn 355 vluchten in Zuid-Korea geannuleerd.

Naar verwachting komt de storm Khanun vrijdagochtend aan in Pyongyang, de hoofdstad van Noord-Korea. Dat land is over het algemeen kwetsbaarder voor extreem weer, vanwege de slechte infrastructuur en de grote ontbossing. De Noord-Koreanen is gevraagd zich schrap te zetten voor de storm en om portretten van de dictator Kim Jong-un in veiligheid te brengen.

Meer uit Buitenland

Meer dan 100.000 demonstranten bij anticorruptieprotest Belgrado

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - Bij de anticorruptiedemonstratie in de Servische hoofdstad Belgrado zijn volgens de Servische regering zaterdag zeker 107.000 mensen aanwezig. Het zou daarmee gaan om de grootste demonstratie in de geschiedenis van het land.

7 minuten geleden
Doden bij tornado's in Arkansas en Missouri

BAKERSFIELD (ANP/AFP) - Hevige stormen met een reeks tornado's hebben in de Amerikaanse staten Arkansas en Missouri veel slachtoffers en schade veroorzaakt. Volgens lokale media zijn er zeker veertien doden en tientallen mensen raakten gewond.

10 minuten geleden
Doden bij Israëlische aanval op noorden Gazastrook

BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - Bij twee Israëlische luchtaanvallen in het noorden van de Gazastrook zijn volgens gezondheidsautoriteiten zeker negen mensen om het leven gekomen, onder wie twee lokale journalisten en medewerkers van een liefdadigheidsinstelling. Meerdere mensen zijn ernstig gewond geraakt. De aanval was in de plaats Beit Lahiya. Volgens het Israëlische leger zijn onder meer terroristen beschoten die met een drone bezig waren.

1 uur geleden
Syrië herdenkt voor het eerst sinds val Assad begin burgeroorlog

DAMASCUS (ANP/DPA) - In verschillende delen van Syrië zijn zaterdag herdenkingen gehouden ter gelegenheid van het begin van de opstand tegen het regime van de toenmalige president Bashar al-Assad in 2011. Het waren de eerste herdenkingen van het begin van de burgeroorlog sinds de val van het regime van Assad in december.

1 uur geleden
Tienduizenden demonstranten in Belgrado bij anticorruptieprotest

BELGRADO (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen hebben zich in de Servische hoofdstad Belgrado verzameld voor een nieuwe anticorruptiedemonstratie. De demonstratie van zaterdag wordt vermoedelijk de grootste sinds de protesten in november begonnen.

2 uur geleden
Zelensky benoemt delegatie voor eventuele vredesonderhandelingen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een delegatie samengesteld voor eventuele onderhandelingen over het staken of stoppen van de oorlog met Rusland. Rusland en de VS hebben met elkaar over deze kwestie gesproken. De regering van Oekraïne staat vooralsnog buiten de Amerikaans-Russische dialoog over de beëindiging van de oorlog.

3 uur geleden
Telegram-oprichter Doerov heeft Frankrijk verlaten

PARIJS (ANP/AFP) - Pavel Doerov, de Russische oprichter van de berichtendienst Telegram, heeft Frankrijk verlaten, meldt persbureau AFP op basis van bronnen. Hij werd afgelopen zomer opgepakt, omdat zijn platform wordt gebruikt voor allerlei misdaden zoals fraude en drugshandel. Nu zou hij volgens ingewijden toestemming hebben gekregen om het land te verlaten.

4 uur geleden