Tropische storm Nana zwelt aan tot orkaankracht
MIAMI (ANP/RTR) - De tropische storm Nana is aangesterkt tot orkaankracht, meldt het Nationale Orkaancentrum van de Verenigde Staten (NHC). Het NHC waarschuwt dat de orkaan, die onderweg is richting het Midden-Amerikaanse land Belize, voor een gevaarlijke stormvloed kan zorgen als die aan land komt.
Verwacht wordt dat de orkaan ook huis zal houden in delen van Guatemala en Mexico. Tegen de tijd dat Nana daar aankomt zal ze waarschijnlijk weer zijn afgezwakt tot een tropische storm.
Donderdag om 05.00 uur was de orkaan 95 kilometer verwijderd van Belize-stad met maximale windsnelheden van 75 kilometer per uur, aldus het NHC. Dat gaf een orkaanwaarschuwing af voor de kust van Belize vanaf Belize-stad tot de grens met Guatemala. Nana is gekwalificeerd als een "kleine orkaan".
Het NHC waarschuwde verder dat Belize rekening moet houden met tot 200 millimeter aan regen en een stormvloed van eventueel 90 centimeter.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
1 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
10 uur geleden