Tropische storm Nana zwelt aan tot orkaankracht
MIAMI (ANP/RTR) - De tropische storm Nana is aangesterkt tot orkaankracht, meldt het Nationale Orkaancentrum van de Verenigde Staten (NHC). Het NHC waarschuwt dat de orkaan, die onderweg is richting het Midden-Amerikaanse land Belize, voor een gevaarlijke stormvloed kan zorgen als die aan land komt.
Verwacht wordt dat de orkaan ook huis zal houden in delen van Guatemala en Mexico. Tegen de tijd dat Nana daar aankomt zal ze waarschijnlijk weer zijn afgezwakt tot een tropische storm.
Donderdag om 05.00 uur was de orkaan 95 kilometer verwijderd van Belize-stad met maximale windsnelheden van 75 kilometer per uur, aldus het NHC. Dat gaf een orkaanwaarschuwing af voor de kust van Belize vanaf Belize-stad tot de grens met Guatemala. Nana is gekwalificeerd als een "kleine orkaan".
Het NHC waarschuwde verder dat Belize rekening moet houden met tot 200 millimeter aan regen en een stormvloed van eventueel 90 centimeter.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
11 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
23 minuten geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
4 uur geleden