Tropische storm Nana zwelt aan tot orkaankracht
MIAMI (ANP/RTR) - De tropische storm Nana is aangesterkt tot orkaankracht, meldt het Nationale Orkaancentrum van de Verenigde Staten (NHC). Het NHC waarschuwt dat de orkaan, die onderweg is richting het Midden-Amerikaanse land Belize, voor een gevaarlijke stormvloed kan zorgen als die aan land komt.
Verwacht wordt dat de orkaan ook huis zal houden in delen van Guatemala en Mexico. Tegen de tijd dat Nana daar aankomt zal ze waarschijnlijk weer zijn afgezwakt tot een tropische storm.
Donderdag om 05.00 uur was de orkaan 95 kilometer verwijderd van Belize-stad met maximale windsnelheden van 75 kilometer per uur, aldus het NHC. Dat gaf een orkaanwaarschuwing af voor de kust van Belize vanaf Belize-stad tot de grens met Guatemala. Nana is gekwalificeerd als een "kleine orkaan".
Het NHC waarschuwde verder dat Belize rekening moet houden met tot 200 millimeter aan regen en een stormvloed van eventueel 90 centimeter.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
41 minuten geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
42 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
1 uur geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn 57 kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
1 uur geleden