Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tropische storm Iota stevent af op Midden-Amerika

Tropische storm Iota stevent af op Midden-Amerika

GUATEMALA-STAD (ANP) - De tropische storm Iota neemt toe aan kracht en koerst af op Midden-Amerika. De autoriteiten in Honduras en Guatemala vrezen grote overstromingen en sporen inwoners aan te evacueren in regio's die nog herstellende zijn van de grote verwoestingen die de vorige orkaan, Eta, achterliet.

Iota zal naar verwachting toenemen tot grote orkaankracht tegen de tijd dat de storm maandag de oerwouden van de Miskito-kust van Nicaragua en Honduras binnendringt. Volgens de Amerikaanse stormdienst NHC bereikt Iota nu al windsnelheden tot 97 kilometer per uur en wint die aan kracht boven de zuidelijke Caribische Zee, op ongeveer 770 kilometer ten zuidoosten van de kust van Nicaragua en Honduras.

De nieuwe storm komt terwijl Midden-Amerika nog steeds kampt met de gevolgen van orkaan Eta, die twee weken geleden de regio aandeed en overstromingen en modderstromen veroorzaakte die tientallen mensen het leven hebben gekost. Eta trok een spoor van vernieling van Panama tot het zuiden van Mexico.

Op zaterdagochtend zeiden de Guatemalteekse autoriteiten dat tien mensen door een modderstroom zijn bedolven in de staat Chiquimula nabij de grens met Honduras. Hulpverleners hebben tot nu toe twee mensen gered en drie lijken teruggevonden. Vijf mensen worden nog vermist. De modderstroom van zaterdag volgde op de gedeeltelijke ineenstorting van een berg vorige week in het dorp Queja, in de centrale Guatemalteekse regio Alta Verapaz. Tientallen inwoners kwamen daarbij om.

De Guatemalteekse president Alejandro Giammattei uitte zaterdag zijn bezorgdheid over de komst van Iota en zei dat hij opdracht heeft gegeven tot evacuaties in gebieden die naar verwachting zullen worden getroffen. "We maken ons zorgen over het gebied van Alta Verapaz en Quiché. We denken dat die het zwaarst getroffen gaan worden", zei Giammattei. "We hopen dat God ons helpt."

In Honduras, waar Eta 64 mensen doodde en wegen, bruggen en gewassen beschadigde, drong president Juan Orlando Hernández zaterdag bij inwoners er op aan te evacueren naar de dichtstbijzijnde schuilplaatsen. "Iota gaat onze levens en onze economie opnieuw in gevaar brengen", zei hij.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

13 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

13 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

13 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

16 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

17 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

17 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

18 uur geleden