
Troonrede dit jaar in Koninklijke Schouwburg in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar leest koning Willem-Alexander de Troonrede voor in de Koninklijke Schouwburg van Den Haag. Dat bevestigt een woordvoerder van de Eerste Kamer na berichtgeving door het AD.
De afgelopen twee jaar werd de zogeheten Verenigde Vergadering van de Eerste en Tweede Kamer op Prinsjesdag in de Grote Kerk gehouden vanwege corona. In de Sint-Jacobskerk of Grote Kerk konden de aanwezige ministers, staatssecretarissen, Eerste en Tweede Kamerleden anderhalve meter afstand houden. In de Ridderzaal, waar de koning of koningin gebruikelijk de Troonrede voorleest, kon dat niet.
Prinsjesdag wordt dit jaar op 20 september gehouden, de derde dinsdag van die maand. Dan gelden er waarschijnlijk geen coronaregels en mogen er weer grote aantallen mensen bij zijn. Ook het gebruikelijke militaire ceremonieel kan dan doorgaan.
Maar daarvoor is de omgeving van de Grote Kerk niet geschikt. De gemeente Den Haag meldde eerder dinsdag al dat het te veel overlast zou veroorzaken voor omwonenden en winkeliers. Ook de Ridderzaal is niet beschikbaar, vanwege de renovatie van het Binnenhof. Volgens de planning is die niet eerder klaar dan 2026.
In de Troonrede deelt de koning als staatshoofd namens de regering de belangrijkste kabinetsplannen voor het komende jaar. De koning schrijft de tekst niet zelf, maar leest voor wat de ministers hebben opgeschreven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.
14 uur geleden