Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Troon van Prinsjesdag tijdelijk te zien in Paleis Het Loo

Troon van Prinsjesdag tijdelijk te zien in Paleis Het Loo

APELDOORN (ANP) - De troon waar koning Willem-Alexander op zit tijdens Prinsjesdag is vanaf half oktober te zien in Paleis Het Loo. De troon staat gewoonlijk in de Ridderzaal in Den Haag en wordt alleen op Prinsjesdag gebruikt. Nu het Binnenhof wordt gerenoveerd kon de troon volgens Het Loo eenmalig uitgeleend worden voor de tentoonstelling Kracht van de troon in het Apeldoornse paleis.

De troon van de troonrede is niet de enige bijzondere zetel die in het paleis is te zien. Streamingdienst HBO heeft de IJzeren Troon uit de bekende serie Game of Thrones uitgeleend. Daarnaast zijn onder meer andere Oranjetronen, tronen uit andere culturen en tronen uit particuliere collecties op Het Loo te zien. "Een troon is niet zomaar een meubel, het is een symbool van bijzondere macht en verhevenheid", aldus conservator Niels Coppes.

Het Loo heeft bruiklenen gekregen van onder andere het Rijksmuseum voor Oudheden, het Museum voor Wereldculturen en het Rijksmuseum. Centraal thema tijdens de expositie is of er toekomst is voor de troon, aldus het paleismuseum. De tentoonstelling Kracht van de troon is van 14 oktober tot en met 10 maart 2024 te zien.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

1 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

5 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

6 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

6 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

7 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

10 uur geleden