Troon van Prinsjesdag tijdelijk te zien in Paleis Het Loo
APELDOORN (ANP) - De troon waar koning Willem-Alexander op zit tijdens Prinsjesdag is vanaf half oktober te zien in Paleis Het Loo. De troon staat gewoonlijk in de Ridderzaal in Den Haag en wordt alleen op Prinsjesdag gebruikt. Nu het Binnenhof wordt gerenoveerd kon de troon volgens Het Loo eenmalig uitgeleend worden voor de tentoonstelling Kracht van de troon in het Apeldoornse paleis.
De troon van de troonrede is niet de enige bijzondere zetel die in het paleis is te zien. Streamingdienst HBO heeft de IJzeren Troon uit de bekende serie Game of Thrones uitgeleend. Daarnaast zijn onder meer andere Oranjetronen, tronen uit andere culturen en tronen uit particuliere collecties op Het Loo te zien. "Een troon is niet zomaar een meubel, het is een symbool van bijzondere macht en verhevenheid", aldus conservator Niels Coppes.
Het Loo heeft bruiklenen gekregen van onder andere het Rijksmuseum voor Oudheden, het Museum voor Wereldculturen en het Rijksmuseum. Centraal thema tijdens de expositie is of er toekomst is voor de troon, aldus het paleismuseum. De tentoonstelling Kracht van de troon is van 14 oktober tot en met 10 maart 2024 te zien.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
12 uur geleden