Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Troepen West-Afrikaans blok paraat voor mogelijk ingrijpen Niger

Troepen West-Afrikaans blok paraat voor mogelijk ingrijpen Niger

ABUJA (ANP/RTR) - Het West-Afrikaanse blok ECOWAS heeft aangekondigd troepen paraat te laten staan voor een mogelijk ingrijpen in Niger. Het samenwerkingsverband maakt duidelijk dat de voorkeur ligt bij een dialoog met de Nigerese junta en een geweldloze oplossing voor de staatsgreep, maar met de standby-troepen is een interventie niet uitgesloten. "Geen enkele optie is van tafel gehaald", zei Bola Tinubu, de president van Nigeria en de voorzitter van het blok.

De leiders van de ECOWAS-landen kwamen samen in de Nigeriaanse hoofdstad Abuja om te praten over de situatie in Niger, waar de president eind juli werd afgezet door een militaire junta. De West-Afrikaanse landen roepen de coupplegers op om de president weer in zijn functie te herstellen.

Het is niet duidelijk hoeveel troepen precies in paraatheid worden gebracht en door welke landen die worden geleverd. Eerder was sprake van mogelijk 25.000 militairen, van wie 18.000 uit Nigeria zouden komen.

Sancties

De ECOWAS-leiders spraken ook af om sancties in te voeren tegen de nieuwe machthebbers, zoals reisbeperkingen en het bevriezen van tegoeden. Tinubu hoopt dat dat genoeg zal zijn om de junta te overtuigen de coup terug te draaien. "Ik hoop dat we door onze gezamenlijke inzet tot een vreedzame oplossing kunnen komen om de stabiliteit en democratie in Niger te herstellen. Alles is nog niet verloren."

Niet alle landen binnen ECOWAS zitten op een lijn over de situatie in de voormalige Franse kolonie. Mali en Burkina Faso vinden bijvoorbeeld dat het blok zich zo min mogelijk moet bemoeien met de staatsgreep. Zij vinden dat militairen van ECOWAS zich voor het "koloniale karretje van Frankrijk" laten spannen als ze zouden aanvallen. Beide buurlanden van Niger worden bestuurd door regimes die zelf door een staatsgreep aan de macht kwamen.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

3 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

3 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

4 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

4 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

4 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

6 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

7 uur geleden