Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Troepen gaan parlement Zuid-Korea binnen

Troepen gaan parlement Zuid-Korea binnen

SEOUL (ANP) - Zuid-Koreaanse militairen zijn op het terrein van het parlement aangekomen, bericht persbureau Yonhap. Ze zouden proberen toegang te krijgen tot het hoofdgebouw van de Nationale Vergadering. Op sociale media en beelden van Zuid-Koreaanse media is te zien dat ook leden van de ordediensten in en rond het parlement aanwezig zijn.

De inzet bij het parlement volgt op het uitroepen van de noodtoestand door president Yoon Suk-yeol. Die zegt te moeten optreden tegen "pro-Noord-Koreaanse" en "antistaatskrachten" in zijn land.

Yonhap heeft ook gemeld dat de toegang tot het parlementsgebouw was geblokkeerd. Eerder was al bericht dat topcommandanten bijeen waren geroepen door de minister van Defensie. De krijgsmacht kreeg van de bewindsman het verzoek om waakzaam te zijn.

Meer uit Buitenland

Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

12 minuten geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

42 minuten geleden
Politie Berlijn zet waterkanonnen in om mensen af te koelen

BERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.

43 minuten geleden
Aantal verdrinkingen tijdens Franse hittegolf verder opgelopen

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.

1 uur geleden
Israël: troepen pas weg na ontwapening Hezbollah

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël trekt zijn troepen pas terug uit Libanon als Hezbollah volledig is ontwapend. Dat heeft de Israëlische defensieminister Israel Katz verklaard, berichten verschillende media.

1 uur geleden
Meer dan 10.000 bij eerste Pride Boedapest sinds aftreden Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.

2 uur geleden
Levende baby onder het puin gevonden in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.

2 uur geleden