Triodos ziet af van hogere beloningen voor commissarissen
ZEIST (ANP) - Triodos Bank gaat toch niet voorstellen om commissarissen hogere beloningen te geven. In aanloop naar een beursgang wilde de op duurzame financiering gerichte bank dit plan aan de aandeelhouders in een vergadering voorleggen. Maar de bank ziet hier toch vanaf en schrapt het van de agenda, zo stelt Triodos in een persbericht op de website.
Het Financieele Dagblad (FD) meldde vorige week dat Triodos een flinke verhoging voorstelde. De toezichthouders zouden er tot 75 procent bijkrijgen ten opzichte van de bedragen die nu gelden. De voorzitter van de raad van commissarissen zou 52.500 euro moeten krijgen, tegen 30.000 euro nu. Voor een lid ging het om een voorgestelde verhoging van 20.000 euro naar 35.000 euro. Ook een lidmaatschap van een commissie van de rvc zou fors meer moeten opleveren.
Het plan wordt geschrapt nadat investeerders 'hun zorgen hebben geuit' over de voorgestelde veranderingen aan het beloningsbeleid, staat in het persbericht.
Problemen
In mei kondigde de bank aan naar de aandelenbeurs in Amsterdam te willen. Bij Triodos was al sprake van handel in speciale certificaten en daar waren eerder problemen mee. Triodos geeft sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit, maar heeft dat stilgelegd toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.
Toen de handel vorig jaar werd hervat, kelderde de waarde van de certificaten, waardoor bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Gedupeerde certificaathouders zijn al procedures gestart hierover.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
16 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden