Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos ziet af van hogere beloningen voor commissarissen

Triodos ziet af van hogere beloningen voor commissarissen

ZEIST (ANP) - Triodos Bank gaat toch niet voorstellen om commissarissen hogere beloningen te geven. In aanloop naar een beursgang wilde de op duurzame financiering gerichte bank dit plan aan de aandeelhouders in een vergadering voorleggen. Maar de bank ziet hier toch vanaf en schrapt het van de agenda, zo stelt Triodos in een persbericht op de website.

Het Financieele Dagblad (FD) meldde vorige week dat Triodos een flinke verhoging voorstelde. De toezichthouders zouden er tot 75 procent bijkrijgen ten opzichte van de bedragen die nu gelden. De voorzitter van de raad van commissarissen zou 52.500 euro moeten krijgen, tegen 30.000 euro nu. Voor een lid ging het om een voorgestelde verhoging van 20.000 euro naar 35.000 euro. Ook een lidmaatschap van een commissie van de rvc zou fors meer moeten opleveren.

Het plan wordt geschrapt nadat investeerders 'hun zorgen hebben geuit' over de voorgestelde veranderingen aan het beloningsbeleid, staat in het persbericht.

Problemen

In mei kondigde de bank aan naar de aandelenbeurs in Amsterdam te willen. Bij Triodos was al sprake van handel in speciale certificaten en daar waren eerder problemen mee. Triodos geeft sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit, maar heeft dat stilgelegd toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.

Toen de handel vorig jaar werd hervat, kelderde de waarde van de certificaten, waardoor bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Gedupeerde certificaathouders zijn al procedures gestart hierover.

Meer uit Financieel

Akkoord over nieuwe EU-meerjarenbegroting lijkt ver weg

BRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.

7 minuten geleden
OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

43 minuten geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

1 uur geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

2 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

3 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

4 uur geleden