Triodos ziet af van hogere beloningen voor commissarissen
ZEIST (ANP) - Triodos Bank gaat toch niet voorstellen om commissarissen hogere beloningen te geven. In aanloop naar een beursgang wilde de op duurzame financiering gerichte bank dit plan aan de aandeelhouders in een vergadering voorleggen. Maar de bank ziet hier toch vanaf en schrapt het van de agenda, zo stelt Triodos in een persbericht op de website.
Het Financieele Dagblad (FD) meldde vorige week dat Triodos een flinke verhoging voorstelde. De toezichthouders zouden er tot 75 procent bijkrijgen ten opzichte van de bedragen die nu gelden. De voorzitter van de raad van commissarissen zou 52.500 euro moeten krijgen, tegen 30.000 euro nu. Voor een lid ging het om een voorgestelde verhoging van 20.000 euro naar 35.000 euro. Ook een lidmaatschap van een commissie van de rvc zou fors meer moeten opleveren.
Het plan wordt geschrapt nadat investeerders 'hun zorgen hebben geuit' over de voorgestelde veranderingen aan het beloningsbeleid, staat in het persbericht.
Problemen
In mei kondigde de bank aan naar de aandelenbeurs in Amsterdam te willen. Bij Triodos was al sprake van handel in speciale certificaten en daar waren eerder problemen mee. Triodos geeft sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit, maar heeft dat stilgelegd toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.
Toen de handel vorig jaar werd hervat, kelderde de waarde van de certificaten, waardoor bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Gedupeerde certificaathouders zijn al procedures gestart hierover.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
4 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
4 uur geleden