Triodos ziet af van hogere beloningen voor commissarissen
ZEIST (ANP) - Triodos Bank gaat toch niet voorstellen om commissarissen hogere beloningen te geven. In aanloop naar een beursgang wilde de op duurzame financiering gerichte bank dit plan aan de aandeelhouders in een vergadering voorleggen. Maar de bank ziet hier toch vanaf en schrapt het van de agenda, zo stelt Triodos in een persbericht op de website.
Het Financieele Dagblad (FD) meldde vorige week dat Triodos een flinke verhoging voorstelde. De toezichthouders zouden er tot 75 procent bijkrijgen ten opzichte van de bedragen die nu gelden. De voorzitter van de raad van commissarissen zou 52.500 euro moeten krijgen, tegen 30.000 euro nu. Voor een lid ging het om een voorgestelde verhoging van 20.000 euro naar 35.000 euro. Ook een lidmaatschap van een commissie van de rvc zou fors meer moeten opleveren.
Het plan wordt geschrapt nadat investeerders 'hun zorgen hebben geuit' over de voorgestelde veranderingen aan het beloningsbeleid, staat in het persbericht.
Problemen
In mei kondigde de bank aan naar de aandelenbeurs in Amsterdam te willen. Bij Triodos was al sprake van handel in speciale certificaten en daar waren eerder problemen mee. Triodos geeft sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit, maar heeft dat stilgelegd toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.
Toen de handel vorig jaar werd hervat, kelderde de waarde van de certificaten, waardoor bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Gedupeerde certificaathouders zijn al procedures gestart hierover.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
31 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
55 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
2 uur geleden