Triodos in het rood door schikkingsvoorstel certificaathouders
DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank heeft vorig jaar een verlies geleden van 3 miljoen euro, vergeleken met een nettowinst van ruim 77 miljoen euro een jaar eerder. Dat komt doordat de bank onlangs een schikkingsvoorstel heeft gedaan aan ontevreden certificaathouders voor een bedrag van in totaal 101 miljoen euro. Daarmee wil Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, juridische stappen voorkomen.
Triodos Bank sloot eerder dit jaar een overeenkomst met certificaathouders. Volgens de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) krijgen de houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Beursgang
De bank verwacht dat de schikking eind maart beschikbaar zal zijn om geaccepteerd te worden.
Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Naar verwachting krijgen de certificaten dit jaar een beursnotering. "De voorbereidingen lopen goed en de definitieve datum wordt op een later moment vastgesteld", zegt een woordvoerder.
71,9 miljoen euro
De winst van Triodos, exclusief de voorziening voor het schikkingsvoorstel, bedroeg 71,9 miljoen euro. Het financiële bedrijf verwacht dat de winstmarge dit jaar onder druk komt door een lagere rente en hogere loonkosten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
10 minuten geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
4 uur geleden