Triodos in het rood door schikkingsvoorstel certificaathouders
DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank heeft vorig jaar een verlies geleden van 3 miljoen euro, vergeleken met een nettowinst van ruim 77 miljoen euro een jaar eerder. Dat komt doordat de bank onlangs een schikkingsvoorstel heeft gedaan aan ontevreden certificaathouders voor een bedrag van in totaal 101 miljoen euro. Daarmee wil Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, juridische stappen voorkomen.
Triodos Bank sloot eerder dit jaar een overeenkomst met certificaathouders. Volgens de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) krijgen de houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Beursgang
De bank verwacht dat de schikking eind maart beschikbaar zal zijn om geaccepteerd te worden.
Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Naar verwachting krijgen de certificaten dit jaar een beursnotering. "De voorbereidingen lopen goed en de definitieve datum wordt op een later moment vastgesteld", zegt een woordvoerder.
71,9 miljoen euro
De winst van Triodos, exclusief de voorziening voor het schikkingsvoorstel, bedroeg 71,9 miljoen euro. Het financiële bedrijf verwacht dat de winstmarge dit jaar onder druk komt door een lagere rente en hogere loonkosten.
Meer uit Financieel
HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
11 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
16 uur geleden