Triodos in het rood door schikkingsvoorstel certificaathouders
DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank heeft vorig jaar een verlies geleden van 3 miljoen euro, vergeleken met een nettowinst van ruim 77 miljoen euro een jaar eerder. Dat komt doordat de bank onlangs een schikkingsvoorstel heeft gedaan aan ontevreden certificaathouders voor een bedrag van in totaal 101 miljoen euro. Daarmee wil Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, juridische stappen voorkomen.
Triodos Bank sloot eerder dit jaar een overeenkomst met certificaathouders. Volgens de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) krijgen de houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Beursgang
De bank verwacht dat de schikking eind maart beschikbaar zal zijn om geaccepteerd te worden.
Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Naar verwachting krijgen de certificaten dit jaar een beursnotering. "De voorbereidingen lopen goed en de definitieve datum wordt op een later moment vastgesteld", zegt een woordvoerder.
71,9 miljoen euro
De winst van Triodos, exclusief de voorziening voor het schikkingsvoorstel, bedroeg 71,9 miljoen euro. Het financiële bedrijf verwacht dat de winstmarge dit jaar onder druk komt door een lagere rente en hogere loonkosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".
16 uur geleden