Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos in het rood door schikkingsvoorstel certificaathouders

Triodos in het rood door schikkingsvoorstel certificaathouders

DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank heeft vorig jaar een verlies geleden van 3 miljoen euro, vergeleken met een nettowinst van ruim 77 miljoen euro een jaar eerder. Dat komt doordat de bank onlangs een schikkingsvoorstel heeft gedaan aan ontevreden certificaathouders voor een bedrag van in totaal 101 miljoen euro. Daarmee wil Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, juridische stappen voorkomen.

Triodos Bank sloot eerder dit jaar een overeenkomst met certificaathouders. Volgens de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) krijgen de houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.

Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.

Beursgang

De bank verwacht dat de schikking eind maart beschikbaar zal zijn om geaccepteerd te worden.

Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Naar verwachting krijgen de certificaten dit jaar een beursnotering. "De voorbereidingen lopen goed en de definitieve datum wordt op een later moment vastgesteld", zegt een woordvoerder.

71,9 miljoen euro

De winst van Triodos, exclusief de voorziening voor het schikkingsvoorstel, bedroeg 71,9 miljoen euro. Het financiƫle bedrijf verwacht dat de winstmarge dit jaar onder druk komt door een lagere rente en hogere loonkosten.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

3 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

3 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

4 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden