Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos heropent na jarenlange opschorting handel in certificaten

Triodos heropent na jarenlange opschorting handel in certificaten

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Beleggers kunnen binnenkort weer handelen in certificaten van Triodos. Ruim drie jaar geleden legde de ideële bank de handel in die alternatieve aandelen stil doordat te veel mensen tegelijk hun stukken wilden verkopen, tot grote woede van veel beleggers.

Triodos maakt nu bekend op 5 juli de certificatenhandel via een alternatieve beurs te openen. Daarop kunnen beleggers een keer per week daadwerkelijk stukken verhandelen. De prijs hangt dan af van alle certificaten die beleggers die week willen kopen of verkopen. Volgende week woensdag opent voor het eerst het orderboek, waar vraag en aanbod samenkomen om een koers te bepalen.

De waarde van die certificaten zal dan veel lager liggen dan op het moment voordat de handel werd stilgelegd, vrezen gedupeerde beleggers die zich hebben verenigd in de Stichting Certificaathouders Triodos. Analisten rekenen volgens die groep op een waardedaling van 45 procent, omdat de certificaten lang niet verhandeld konden worden. Dat zou neerkomen op een verlies van 550 miljoen euro.

Winstverwachting

Een woordvoerder van Triodos zegt dat het daadwerkelijke rendement of verlies ook afhangt van het moment waarop certificaathouders hun stukken hebben gekocht of zullen verkopen. Over de verwachte ontwikkeling van de prijzen kan hij geen uitspraken doen. De hoeveelheid certificaten in omloop blijft voorlopig hetzelfde. Triodos heeft op dit moment geen plannen om er meer uit te geven.

De bank meldde ook een "substantieel" hogere winst te verwachten voor het eerste halfjaar van 2023 ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat is onder andere te danken aan de snelle stijging van de rentes. Op 17 augustus presenteert Triodos zijn halfjaarcijfers.

De op duurzaamheid gerichte bank gaf eerder een soort aandelen uit die nergens anders te verhandelen waren. Triodos kocht deze certificaten terug als er meer verkooporders dan kooporders waren, maar na het uitbreken van de coronapandemie in 2020 wilden zo veel mensen hun stukken verkopen dat Triodos besloot het systeem stil te leggen.

Meer uit Financieel

Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

2 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

2 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

3 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

3 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

4 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

5 uur geleden