Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos draagt Marcel Zuidam van NN Bank voor als nieuwe topman

Triodos draagt Marcel Zuidam van NN Bank voor als nieuwe topman

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Triodos Bank wil Marcel Zuidam benoemen als nieuwe topman. Zuidam, die hiervoor aan het hoofd stond van Nationale-Nederlanden Bank, volgt vertrekkend topman Jeroen Rijpkema op.

Rijpkema kondigde in augustus vorig jaar zijn vertrek aan bij de op duurzame financiering gerichte bank. Zijn huidige termijn eindigt in mei dit jaar. Rijpkema sprak eerder van een "natuurlijk moment" om Triodos te laten leiden door een nieuwe persoon.

Zuidam heeft ruim dertig jaar ervaring in de bankensector. Na de aandeelhoudersvergadering die gepland staat op 23 mei neemt Zuidam, die al iets eerder bij de bank in dienst gaat als speciaal adviseur om voor een soepele overgang te zorgen, de leiding over. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft goedkeuring gegeven voor de voorgenomen benoeming.

Vorig jaar werd bekend dat Triodos een beursgang wil maken in Amsterdam. Bij het bedrijf was al sprake van handel in speciale certificaten, maar daar waren eerder problemen mee. Deze maand sloot de bank een overeenkomst met ontevreden certificaathouders, die een tegemoetkoming krijgen voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken in de afgelopen jaren.

Meer uit Financieel

VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

48 minuten geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

1 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

1 uur geleden
Politie probeert verspreiding gestolen Odido-data te voorkomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.

1 uur geleden
Instagram gaat ouders waarschuwen als tiener op zelfmoord zoekt

MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.

2 uur geleden
Overheidsinstanties gaan proefdraaien met Nederlands AI-model

DEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.

2 uur geleden