Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos draagt Marcel Zuidam van NN Bank voor als nieuwe topman

Triodos draagt Marcel Zuidam van NN Bank voor als nieuwe topman

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Triodos Bank wil Marcel Zuidam benoemen als nieuwe topman. Zuidam, die hiervoor aan het hoofd stond van Nationale-Nederlanden Bank, volgt vertrekkend topman Jeroen Rijpkema op.

Rijpkema kondigde in augustus vorig jaar zijn vertrek aan bij de op duurzame financiering gerichte bank. Zijn huidige termijn eindigt in mei dit jaar. Rijpkema sprak eerder van een "natuurlijk moment" om Triodos te laten leiden door een nieuwe persoon.

Zuidam heeft ruim dertig jaar ervaring in de bankensector. Na de aandeelhoudersvergadering die gepland staat op 23 mei neemt Zuidam, die al iets eerder bij de bank in dienst gaat als speciaal adviseur om voor een soepele overgang te zorgen, de leiding over. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft goedkeuring gegeven voor de voorgenomen benoeming.

Vorig jaar werd bekend dat Triodos een beursgang wil maken in Amsterdam. Bij het bedrijf was al sprake van handel in speciale certificaten, maar daar waren eerder problemen mee. Deze maand sloot de bank een overeenkomst met ontevreden certificaathouders, die een tegemoetkoming krijgen voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken in de afgelopen jaren.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

5 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

5 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

8 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

8 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

9 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

21 uur geleden