Triodos draagt Marcel Zuidam van NN Bank voor als nieuwe topman
DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Triodos Bank wil Marcel Zuidam benoemen als nieuwe topman. Zuidam, die hiervoor aan het hoofd stond van Nationale-Nederlanden Bank, volgt vertrekkend topman Jeroen Rijpkema op.
Rijpkema kondigde in augustus vorig jaar zijn vertrek aan bij de op duurzame financiering gerichte bank. Zijn huidige termijn eindigt in mei dit jaar. Rijpkema sprak eerder van een "natuurlijk moment" om Triodos te laten leiden door een nieuwe persoon.
Zuidam heeft ruim dertig jaar ervaring in de bankensector. Na de aandeelhoudersvergadering die gepland staat op 23 mei neemt Zuidam, die al iets eerder bij de bank in dienst gaat als speciaal adviseur om voor een soepele overgang te zorgen, de leiding over. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft goedkeuring gegeven voor de voorgenomen benoeming.
Vorig jaar werd bekend dat Triodos een beursgang wil maken in Amsterdam. Bij het bedrijf was al sprake van handel in speciale certificaten, maar daar waren eerder problemen mee. Deze maand sloot de bank een overeenkomst met ontevreden certificaathouders, die een tegemoetkoming krijgen voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken in de afgelopen jaren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
11 uur geleden