Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos denkt dat veel gedupeerden voor schikking kiezen

Triodos denkt dat veel gedupeerden voor schikking kiezen

DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank denkt dat "veel" van de tienduizenden gedupeerden akkoord gaan met de vrijdag rondgekomen schikking van 10 euro per certificaat. "Ik kan niet in hun hoofden kijken, maar het belangrijkste is dat de grootste organisatie qua aantal sympathisanten zich hier volledig achter schaart", reageerde topman Jeroen Rijpkema tegenover het ANP.

Triodos bereikte na een jarenlang proces overeenstemming met de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) over de afhandeling van de schade door de slechte verhandelbaarheid van de speciale aandelen, met een flinke waardedaling tot gevolg. De stichting vertegenwoordigt ruim 4000 gedupeerden. Het eigen vermogen van Triodos van zo'n 1,25 miljard euro is in handen van ongeveer 43.500 certificaathouders. Ook mensen die zich niet hebben aangesloten bij de stichting kunnen kiezen voor de schikking.

De tegemoetkoming is alleen niet beschikbaar voor mensen die al naar de rechter zijn gestapt en een uitspraak hebben ontvangen. Deelnemers aan de lopende massaclaims in België en Nederland kunnen nog wel kiezen voor de financiële tegemoetkoming, in ruil voor het stoppen met de juridische stappen.

Spanje

Triodos zet voor de schikking 101 miljoen euro opzij. Daardoor verwacht de bank over het afgelopen jaar nauwelijks winst te maken. "Wij denken dat dit een goede deal is, die onze financiële capaciteit ook toelaat", zegt Rijpkema.

Vooral in Spanje is al voor een "relatief laag bedrag" aan schadevergoedingen uitgekeerd. De schikking geldt voor certificaathouders in alle landen.

Beursgang

Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Rijpkema, die na de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van mei vertrekt, zegt dat de bank op schema ligt deze zoals gepland voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering te voltooien.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

10 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

11 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

12 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

14 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

14 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

15 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

16 uur geleden