Triodos denkt dat veel gedupeerden voor schikking kiezen
DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank denkt dat "veel" van de tienduizenden gedupeerden akkoord gaan met de vrijdag rondgekomen schikking van 10 euro per certificaat. "Ik kan niet in hun hoofden kijken, maar het belangrijkste is dat de grootste organisatie qua aantal sympathisanten zich hier volledig achter schaart", reageerde topman Jeroen Rijpkema tegenover het ANP.
Triodos bereikte na een jarenlang proces overeenstemming met de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) over de afhandeling van de schade door de slechte verhandelbaarheid van de speciale aandelen, met een flinke waardedaling tot gevolg. De stichting vertegenwoordigt ruim 4000 gedupeerden. Het eigen vermogen van Triodos van zo'n 1,25 miljard euro is in handen van ongeveer 43.500 certificaathouders. Ook mensen die zich niet hebben aangesloten bij de stichting kunnen kiezen voor de schikking.
De tegemoetkoming is alleen niet beschikbaar voor mensen die al naar de rechter zijn gestapt en een uitspraak hebben ontvangen. Deelnemers aan de lopende massaclaims in België en Nederland kunnen nog wel kiezen voor de financiële tegemoetkoming, in ruil voor het stoppen met de juridische stappen.
Spanje
Triodos zet voor de schikking 101 miljoen euro opzij. Daardoor verwacht de bank over het afgelopen jaar nauwelijks winst te maken. "Wij denken dat dit een goede deal is, die onze financiële capaciteit ook toelaat", zegt Rijpkema.
Vooral in Spanje is al voor een "relatief laag bedrag" aan schadevergoedingen uitgekeerd. De schikking geldt voor certificaathouders in alle landen.
Beursgang
Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Rijpkema, die na de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van mei vertrekt, zegt dat de bank op schema ligt deze zoals gepland voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering te voltooien.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
9 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
13 uur geleden