Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos denkt dat veel gedupeerden voor schikking kiezen

Triodos denkt dat veel gedupeerden voor schikking kiezen

DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank denkt dat "veel" van de tienduizenden gedupeerden akkoord gaan met de vrijdag rondgekomen schikking van 10 euro per certificaat. "Ik kan niet in hun hoofden kijken, maar het belangrijkste is dat de grootste organisatie qua aantal sympathisanten zich hier volledig achter schaart", reageerde topman Jeroen Rijpkema tegenover het ANP.

Triodos bereikte na een jarenlang proces overeenstemming met de Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) over de afhandeling van de schade door de slechte verhandelbaarheid van de speciale aandelen, met een flinke waardedaling tot gevolg. De stichting vertegenwoordigt ruim 4000 gedupeerden. Het eigen vermogen van Triodos van zo'n 1,25 miljard euro is in handen van ongeveer 43.500 certificaathouders. Ook mensen die zich niet hebben aangesloten bij de stichting kunnen kiezen voor de schikking.

De tegemoetkoming is alleen niet beschikbaar voor mensen die al naar de rechter zijn gestapt en een uitspraak hebben ontvangen. Deelnemers aan de lopende massaclaims in België en Nederland kunnen nog wel kiezen voor de financiële tegemoetkoming, in ruil voor het stoppen met de juridische stappen.

Spanje

Triodos zet voor de schikking 101 miljoen euro opzij. Daardoor verwacht de bank over het afgelopen jaar nauwelijks winst te maken. "Wij denken dat dit een goede deal is, die onze financiële capaciteit ook toelaat", zegt Rijpkema.

Vooral in Spanje is al voor een "relatief laag bedrag" aan schadevergoedingen uitgekeerd. De schikking geldt voor certificaathouders in alle landen.

Beursgang

Om de handel in de certificaten te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang aan. Rijpkema, die na de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van mei vertrekt, zegt dat de bank op schema ligt deze zoals gepland voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering te voltooien.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

49 minuten geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

1 uur geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

2 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

2 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

4 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

16 uur geleden