Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank wil naar de aandelenbeurs in Amsterdam

Triodos Bank wil naar de aandelenbeurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank wil naar de aandelenbeurs in Amsterdam. Bij de op duurzame financiering gerichte bank was al sprake van handel in speciale certificaten. Daar waren eerder problemen mee. Vervolgens is de bank gaan kijken naar een betere oplossing. De uitkomst van dat onderzoek is dat Triodos begint met de voorbereidingen voor een beursnotering.

Triodos geeft sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit. Maar het bedrijf besloot het systeem stil te leggen toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden. Toen de handel vorig jaar werd hervat kelderde de waarde van de certificaten, waardoor bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren.

Er zijn al procedures van gedupeerde certificaathouders tegen Triodos. Zij vinden dat de bank hun certificaten op basis van de overeengekomen waarderingsgrondslagen moeten terugkopen. Ook over de vorig jaar herstelde certificatenhandel zelf bestaat veel ontevredenheid. De bank erkende in december dat de verhandelbaarheid moest worden verbeterd.

Ander handelsplatform

Topman Jeroen Rijpkema zegt dat de afgelopen tijd verschillende oplossingen zijn overwogen. Een daarvan was het verplaatsen van de handel in de certificaten naar een ander handelsplatform. Uiteindelijk ziet de bank in een beursnotering de beste oplossing. Andere banken, zoals ING en ABN AMRO, hebben ook een notering en benutten de beurs voor toegang tot kapitaal.

Een voordeel van een gang naar Beursplein 5 is dat de handel dan niet meer via wekelijkse veilingen gaat, maar continu plaatsvindt. Dat moet het makkelijker maken om in de certificaten te beleggen. Technisch gezien zouden er straks dus geen aandelen Triodos worden verhandeld bij beursuitbater Euronext, maar certificaten. Dat is niet heel bijzonder, want bij meer bedrijven aan het Damrak is de beursnotering op die manier geregeld.

Speciale vergadering

Wanneer de beursgang kan plaatsvinden, is nog niet bekend. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld hiermee is gemoeid. De autoriteiten moeten nog akkoord gaan met de stap. Ook zal er nog een speciale vergadering plaatsvinden waarin de certificaathouders om goedkeuring wordt gevraagd.

De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) spreekt van een "stap voorwaarts". Maar Triodos zou wel vaart moeten maken. Ook vindt de beleggersclub dat Triodos zo snel mogelijk duidelijkheid moet verschaffen over de claims van gedupeerde certificaathouders die de bank nog boven het hoofd hangen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen AEX naar nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.

2 uur geleden
Pfizer diep in het rood, omzetverwachting covidmiddelen verlaagd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.

2 uur geleden
AI-techbedrijf Palantir flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.

4 uur geleden
ING: lage waterstand Rijn remt groei Duitse economie

HAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.

5 uur geleden
Vol koopzegelboekje Albert Heijn duurt voortaan twee keer zo lang

ZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

6 uur geleden
Groei McDonald's onder druk door zuinigere consument

CHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.

6 uur geleden
Brazilië zet in op palmolie voor 'groene' vliegtuigbrandstof

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.

6 uur geleden