Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank stapt uit groene alliantie, want niet groen genoeg

Triodos Bank stapt uit groene alliantie, want niet groen genoeg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Triodos Bank trekt zich terug uit het duurzaamheidsnetwerk Net Zero Banking Alliance (NZBA). Dat gebeurde na een recente stemming waarbij een meerderheid van de aangesloten banken koos voor het verlagen van de klimaatambities en het stellen van minder strenge eisen.

Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, stelt dat de nieuwe richtlijnen "niet voldoen aan de noodzakelijke urgentie" om leen- en investeringsportefeuilles in lijn te brengen met het scenario om de opwarming te beperken tot 1,5 graad.

NZBA is een wereldwijde samenwerking van banken die zich inzetten om tegen 2050 klimaatneutraal te worden met hun leningen en investeringen. Eerder beëindigden grote banken zoals Morgan Stanley, Goldman Sachs, Wells Fargo, Citigroup en Bank of America al hun lidmaatschap. Deze banken waren het juist oneens met striktere regels die de alliantie oplegde.

Klimaatdoelen

Daarbij vinden sommige banken de opgelegde klimaatdoelen en regels moeilijk uitvoerbaar. Ook zeggen Republikeinse politici in de Verenigde Staten dat deelname in strijd kan zijn met concurrentieregels.

De Net Zero Banking Alliance is een initiatief van United Nations Environment Programme Finance Initiative, een wereldwijde samenwerking van de financiële sector en de Verenigde Naties. In Nederland zijn de grote banken ING, Rabobank en ABN AMRO aangesloten.

Meer uit Financieel

Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

4 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

12 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

13 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

16 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

17 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

19 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden