Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank stapt uit groene alliantie, want niet groen genoeg

Triodos Bank stapt uit groene alliantie, want niet groen genoeg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Triodos Bank trekt zich terug uit het duurzaamheidsnetwerk Net Zero Banking Alliance (NZBA). Dat gebeurde na een recente stemming waarbij een meerderheid van de aangesloten banken koos voor het verlagen van de klimaatambities en het stellen van minder strenge eisen.

Triodos, dat zich als duurzame bank profileert, stelt dat de nieuwe richtlijnen "niet voldoen aan de noodzakelijke urgentie" om leen- en investeringsportefeuilles in lijn te brengen met het scenario om de opwarming te beperken tot 1,5 graad.

NZBA is een wereldwijde samenwerking van banken die zich inzetten om tegen 2050 klimaatneutraal te worden met hun leningen en investeringen. Eerder beëindigden grote banken zoals Morgan Stanley, Goldman Sachs, Wells Fargo, Citigroup en Bank of America al hun lidmaatschap. Deze banken waren het juist oneens met striktere regels die de alliantie oplegde.

Klimaatdoelen

Daarbij vinden sommige banken de opgelegde klimaatdoelen en regels moeilijk uitvoerbaar. Ook zeggen Republikeinse politici in de Verenigde Staten dat deelname in strijd kan zijn met concurrentieregels.

De Net Zero Banking Alliance is een initiatief van United Nations Environment Programme Finance Initiative, een wereldwijde samenwerking van de financiële sector en de Verenigde Naties. In Nederland zijn de grote banken ING, Rabobank en ABN AMRO aangesloten.

Meer uit Financieel

Intel bevestigt deal met regering-Trump

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.

8 uur geleden
Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

10 uur geleden
Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

12 uur geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

13 uur geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

13 uur geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

14 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

14 uur geleden