Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank sluit overeenkomst met ontevreden certificaathouders

Triodos Bank sluit overeenkomst met ontevreden certificaathouders

EINDHOVEN (ANP) - Triodos Bank heeft een overeenkomst gesloten met ontevreden certificaathouders en daarmee juridische stappen voorkomen. De Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) maakte bekend dat houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap krijgen en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.

Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.

Om de verhandelbaarheid van de aandelen te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang in Amsterdam aan. Het is nog niet bekend wanneer die zal zijn.

Massaclaim

Een groep beleggers bereidde eerder een massaclaim voor vanwege de verliezen die zij leden door de waardedaling van de certificaten. De waarde van een certificaat was na het hervatten van de handel zo'n 28 euro, terwijl dat voor het stilleggen ruim 80 euro was. Dat leidde tot een gezamenlijk verlies van honderden miljoenen euro's.

De stichting, die meer dan 4000 gedupeerden vertegenwoordigt, meldt nu dat ze in ruil voor de deal afziet van verdere juridische procedures. "Certificaathouders kunnen zelf beslissen of zij op het financiële aanbod van Triodos Bank ingaan. Wanneer zij dit doen, verklaren zij zich akkoord om Triodos Bank niet verder juridisch aan te spreken op bekende feiten rondom de problematiek met de verhandelbaarheid van certificaten", schrijft de SCTB, die de bezitters van 17 procent van het eigen vermogen van de bank vertegenwoordigt.

Tevreden

"We zijn tevreden omdat we menen dat dit akkoord in het beste belang is van alle certificaathouders en de bank. De hoogte van de financiële tegemoetkoming is het maximale dat we konden bereiken en past bij de dubbele doelstelling van onze stichting. We zijn ook content met de voorgenomen systematische aanpak om de community van stakeholders rondom de bank te versterken", reageert SCTB-voorzitter Fons van der Velden.

Triodos was niet direct bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

2 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

9 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

10 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

11 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

11 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

12 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

13 uur geleden