Triodos Bank sluit overeenkomst met ontevreden certificaathouders
EINDHOVEN (ANP) - Triodos Bank heeft een overeenkomst gesloten met ontevreden certificaathouders en daarmee juridische stappen voorkomen. De Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) maakte bekend dat houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap krijgen en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Om de verhandelbaarheid van de aandelen te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang in Amsterdam aan. Het is nog niet bekend wanneer die zal zijn.
Massaclaim
Een groep beleggers bereidde eerder een massaclaim voor vanwege de verliezen die zij leden door de waardedaling van de certificaten. De waarde van een certificaat was na het hervatten van de handel zo'n 28 euro, terwijl dat voor het stilleggen ruim 80 euro was. Dat leidde tot een gezamenlijk verlies van honderden miljoenen euro's.
De stichting, die meer dan 4000 gedupeerden vertegenwoordigt, meldt nu dat ze in ruil voor de deal afziet van verdere juridische procedures. "Certificaathouders kunnen zelf beslissen of zij op het financiële aanbod van Triodos Bank ingaan. Wanneer zij dit doen, verklaren zij zich akkoord om Triodos Bank niet verder juridisch aan te spreken op bekende feiten rondom de problematiek met de verhandelbaarheid van certificaten", schrijft de SCTB, die de bezitters van 17 procent van het eigen vermogen van de bank vertegenwoordigt.
Tevreden
"We zijn tevreden omdat we menen dat dit akkoord in het beste belang is van alle certificaathouders en de bank. De hoogte van de financiële tegemoetkoming is het maximale dat we konden bereiken en past bij de dubbele doelstelling van onze stichting. We zijn ook content met de voorgenomen systematische aanpak om de community van stakeholders rondom de bank te versterken", reageert SCTB-voorzitter Fons van der Velden.
Triodos was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
28 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
2 uur geleden