Triodos Bank sluit overeenkomst met ontevreden certificaathouders
EINDHOVEN (ANP) - Triodos Bank heeft een overeenkomst gesloten met ontevreden certificaathouders en daarmee juridische stappen voorkomen. De Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) maakte bekend dat houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap krijgen en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Om de verhandelbaarheid van de aandelen te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang in Amsterdam aan. Het is nog niet bekend wanneer die zal zijn.
Massaclaim
Een groep beleggers bereidde eerder een massaclaim voor vanwege de verliezen die zij leden door de waardedaling van de certificaten. De waarde van een certificaat was na het hervatten van de handel zo'n 28 euro, terwijl dat voor het stilleggen ruim 80 euro was. Dat leidde tot een gezamenlijk verlies van honderden miljoenen euro's.
De stichting, die meer dan 4000 gedupeerden vertegenwoordigt, meldt nu dat ze in ruil voor de deal afziet van verdere juridische procedures. "Certificaathouders kunnen zelf beslissen of zij op het financiële aanbod van Triodos Bank ingaan. Wanneer zij dit doen, verklaren zij zich akkoord om Triodos Bank niet verder juridisch aan te spreken op bekende feiten rondom de problematiek met de verhandelbaarheid van certificaten", schrijft de SCTB, die de bezitters van 17 procent van het eigen vermogen van de bank vertegenwoordigt.
Tevreden
"We zijn tevreden omdat we menen dat dit akkoord in het beste belang is van alle certificaathouders en de bank. De hoogte van de financiële tegemoetkoming is het maximale dat we konden bereiken en past bij de dubbele doelstelling van onze stichting. We zijn ook content met de voorgenomen systematische aanpak om de community van stakeholders rondom de bank te versterken", reageert SCTB-voorzitter Fons van der Velden.
Triodos was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
7 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
7 uur geleden