Triodos Bank sluit overeenkomst met ontevreden certificaathouders
EINDHOVEN (ANP) - Triodos Bank heeft een overeenkomst gesloten met ontevreden certificaathouders en daarmee juridische stappen voorkomen. De Stichting Certificaathouders Triodos Bank (SCTB) maakte bekend dat houders van de alternatieve aandelen directere zeggenschap krijgen en 10 euro per certificaat, als tegemoetkoming voor de slechte verhandelbaarheid van de stukken de afgelopen jaren.
Triodos gaf eerder al toe dat de handel in de certificaten beter moest. In de coronapandemie kwam de handel tijdelijk stil te liggen, omdat beleggers massaal van hun certificaten af wilden. In 2023 heropende de handel tegen een veel lagere koers.
Om de verhandelbaarheid van de aandelen te verbeteren, kondigde Triodos vorig jaar een beursgang in Amsterdam aan. Het is nog niet bekend wanneer die zal zijn.
Massaclaim
Een groep beleggers bereidde eerder een massaclaim voor vanwege de verliezen die zij leden door de waardedaling van de certificaten. De waarde van een certificaat was na het hervatten van de handel zo'n 28 euro, terwijl dat voor het stilleggen ruim 80 euro was. Dat leidde tot een gezamenlijk verlies van honderden miljoenen euro's.
De stichting, die meer dan 4000 gedupeerden vertegenwoordigt, meldt nu dat ze in ruil voor de deal afziet van verdere juridische procedures. "Certificaathouders kunnen zelf beslissen of zij op het financiële aanbod van Triodos Bank ingaan. Wanneer zij dit doen, verklaren zij zich akkoord om Triodos Bank niet verder juridisch aan te spreken op bekende feiten rondom de problematiek met de verhandelbaarheid van certificaten", schrijft de SCTB, die de bezitters van 17 procent van het eigen vermogen van de bank vertegenwoordigt.
Tevreden
"We zijn tevreden omdat we menen dat dit akkoord in het beste belang is van alle certificaathouders en de bank. De hoogte van de financiële tegemoetkoming is het maximale dat we konden bereiken en past bij de dubbele doelstelling van onze stichting. We zijn ook content met de voorgenomen systematische aanpak om de community van stakeholders rondom de bank te versterken", reageert SCTB-voorzitter Fons van der Velden.
Triodos was niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
5 uur geleden