Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank schrapt tot 150 banen

Triodos Bank schrapt tot 150 banen

AMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank neemt afscheid van 150 medewerkers, circa 10 procent van het totale personeelsbestand. De duurzame bank wil 11 miljoen tot 12 miljoen euro per jaar besparen, onder meer door effectiever te werken. De banenreductie moet tegen 2024 zijn afgerond. De reorganisatie gebeurt via natuurlijk verloop, herplaatsingen en gedwongen ontslagen. De eerste gesprekken met vakbonden en de ondernemingsraad zijn al geweest.

Volgens topman Jeroen Rijpkema ontkomt ook Triodos Bank er niet aan om met de huidige tijd mee te bewegen. Hij spreekt van een verandering in het financiële landschap waardoor ingrijpen noodzakelijk is. Voor de reorganisatie zet de bank 6 miljoen euro opzij.

Triodos Bank had in september vorig jaar al aangegeven dat het rendement omhoog moet, onder ander door op de kosten te letten. De bank wil activiteiten beter met elkaar afstemmen. De bank mikt daarbij op verdere groei in Nederland, België, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

1 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

3 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

4 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

5 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

6 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Saudi-Arabië

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.

6 uur geleden
India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

7 uur geleden