Triodos Bank schrapt tot 150 banen
AMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank neemt afscheid van 150 medewerkers, circa 10 procent van het totale personeelsbestand. De duurzame bank wil 11 miljoen tot 12 miljoen euro per jaar besparen, onder meer door effectiever te werken. De banenreductie moet tegen 2024 zijn afgerond. De reorganisatie gebeurt via natuurlijk verloop, herplaatsingen en gedwongen ontslagen. De eerste gesprekken met vakbonden en de ondernemingsraad zijn al geweest.
Volgens topman Jeroen Rijpkema ontkomt ook Triodos Bank er niet aan om met de huidige tijd mee te bewegen. Hij spreekt van een verandering in het financiële landschap waardoor ingrijpen noodzakelijk is. Voor de reorganisatie zet de bank 6 miljoen euro opzij.
Triodos Bank had in september vorig jaar al aangegeven dat het rendement omhoog moet, onder ander door op de kosten te letten. De bank wil activiteiten beter met elkaar afstemmen. De bank mikt daarbij op verdere groei in Nederland, België, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
12 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
12 uur geleden