Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triodos Bank beperkt hypotheekruimte voor onzuinige huizen

Triodos Bank beperkt hypotheekruimte voor onzuinige huizen

DRIEBERGEN (ANP) - Eigenaren van onzuinige huizen en die daar niets aan willen doen, kunnen bij Triodos Bank per 1 augustus minder lenen. Door de hypotheekruimte voor deze energieslurpende woningen te beperken, wil de bank huiseigenaren aansporen om alsnog energiebesparende maatregelen te nemen. Daarbij wijst de bank ook op het gunstige rentetarief voor bijlenen voor het verduurzamen van een woning.

Eigenaren van een woning met een energielabel C of lager kunnen volgens de nieuwe regels van de bank maximaal 90 procent van de waarde van de woning lenen. Verder kan 90 procent worden geleend van het maximaal te lenen bedrag op basis van inkomen. Triodos wijkt met deze stap af van de landelijke leennormen. De bank legt uit dat mensen die in een niet duurzaam huis wonen meer kosten kwijt zijn aan energie. Daardoor blijft minder geld over om onder meer de hypotheeklasten te betalen. Ook is een onzuinig huis doorgaans minder waard.

Omgekeerd kunnen woningeigenaren die hun huis verduurzamen meer lenen. Hier gaat het om maximaal 106 procent van de waarde van het huis. Daarnaast telt 9000 euro aan investeringen in energiebesparing niet mee bij de inkomenstoets. Volgens de regels mag sinds vorig jaar tot 100 procent van de woningwaarde worden geleend. Daarbij wordt de hoogte van de energielasten buiten beschouwing gelaten. Ligt het aan Triodos dan worden de regels landelijk ingevoerd.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

1 uur geleden
VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

1 uur geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

2 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

5 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

5 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

7 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

7 uur geleden