Triodos Bank beperkt hypotheekruimte voor onzuinige huizen
DRIEBERGEN (ANP) - Eigenaren van onzuinige huizen en die daar niets aan willen doen, kunnen bij Triodos Bank per 1 augustus minder lenen. Door de hypotheekruimte voor deze energieslurpende woningen te beperken, wil de bank huiseigenaren aansporen om alsnog energiebesparende maatregelen te nemen. Daarbij wijst de bank ook op het gunstige rentetarief voor bijlenen voor het verduurzamen van een woning.
Eigenaren van een woning met een energielabel C of lager kunnen volgens de nieuwe regels van de bank maximaal 90 procent van de waarde van de woning lenen. Verder kan 90 procent worden geleend van het maximaal te lenen bedrag op basis van inkomen. Triodos wijkt met deze stap af van de landelijke leennormen. De bank legt uit dat mensen die in een niet duurzaam huis wonen meer kosten kwijt zijn aan energie. Daardoor blijft minder geld over om onder meer de hypotheeklasten te betalen. Ook is een onzuinig huis doorgaans minder waard.
Omgekeerd kunnen woningeigenaren die hun huis verduurzamen meer lenen. Hier gaat het om maximaal 106 procent van de waarde van het huis. Daarnaast telt 9000 euro aan investeringen in energiebesparing niet mee bij de inkomenstoets. Volgens de regels mag sinds vorig jaar tot 100 procent van de woningwaarde worden geleend. Daarbij wordt de hoogte van de energielasten buiten beschouwing gelaten. Ligt het aan Triodos dan worden de regels landelijk ingevoerd.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.
12 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.
1 dag geleden