Triodos Bank beperkt hypotheekruimte voor onzuinige huizen
DRIEBERGEN (ANP) - Eigenaren van onzuinige huizen en die daar niets aan willen doen, kunnen bij Triodos Bank per 1 augustus minder lenen. Door de hypotheekruimte voor deze energieslurpende woningen te beperken, wil de bank huiseigenaren aansporen om alsnog energiebesparende maatregelen te nemen. Daarbij wijst de bank ook op het gunstige rentetarief voor bijlenen voor het verduurzamen van een woning.
Eigenaren van een woning met een energielabel C of lager kunnen volgens de nieuwe regels van de bank maximaal 90 procent van de waarde van de woning lenen. Verder kan 90 procent worden geleend van het maximaal te lenen bedrag op basis van inkomen. Triodos wijkt met deze stap af van de landelijke leennormen. De bank legt uit dat mensen die in een niet duurzaam huis wonen meer kosten kwijt zijn aan energie. Daardoor blijft minder geld over om onder meer de hypotheeklasten te betalen. Ook is een onzuinig huis doorgaans minder waard.
Omgekeerd kunnen woningeigenaren die hun huis verduurzamen meer lenen. Hier gaat het om maximaal 106 procent van de waarde van het huis. Daarnaast telt 9000 euro aan investeringen in energiebesparing niet mee bij de inkomenstoets. Volgens de regels mag sinds vorig jaar tot 100 procent van de woningwaarde worden geleend. Daarbij wordt de hoogte van de energielasten buiten beschouwing gelaten. Ligt het aan Triodos dan worden de regels landelijk ingevoerd.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkorting van de maximale WW-duur van 38 naar 24 maanden heeft ertoe geleid dat mensen die hun baan verliezen, gemiddeld sneller weer aan het werk gaan. Ook de vertraagde opbouw van het recht op WW heeft een licht gunstig effect. Dat is de conclusie van een evaluatie die demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een verdubbeling van het statiegeld op kleine plastic flesjes tot 30 cent is geen oplossing. Dat betoogde Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling en het hergebruik van plastic flesjes, donderdag bij de Raad van State. De organisatie verzet zich tegen een in september opgelegde last onder dwangsom van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) omdat de inzamelingsdoelen voor de flesjes maar niet worden gehaald.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
5 uur geleden