Trio Hurricane vertegenwoordigt Servië bij songfestival
BELGRADO (ANP) - Trio Hurricane gaat Servië vertegenwoordigen op het songfestival in Rotterdam. De groep kreeg zondag tijdens het nationale songfestival het meeste aantal punten van zowel de professionele jury als de Servische kijkers, en mag daardoor in mei een gooi naar de songfestivalzege doen met het nummer Hasta La Vista.
Hurricane bestaat uit Ivana Nikolić, Ksenija Knežević and Sanja Vučić. Voor Ksenija is dit het tweede Eurovisie-avontuur, zij was in 2015 achtergrondzangeres toen haar vader Knez Montenegro vertegenwoordigde in Wenen met het nummer Goodbye. Het liedje eindigde op de achttiende plaats.
Servië doet dit jaar voor de dertiende keer mee als zelfstandig land. Daarvoor was het land van de partij als onderdeel van Servië en Montenegro (2004-2005) en Joegoslavië (1961-1992). In het debuutjaar in 2007 won Servië direct toen Marija Šerifović eerste werd met het nummer Molitva.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
32 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
9 uur geleden