Trio Hurricane vertegenwoordigt Servië bij songfestival
BELGRADO (ANP) - Trio Hurricane gaat Servië vertegenwoordigen op het songfestival in Rotterdam. De groep kreeg zondag tijdens het nationale songfestival het meeste aantal punten van zowel de professionele jury als de Servische kijkers, en mag daardoor in mei een gooi naar de songfestivalzege doen met het nummer Hasta La Vista.
Hurricane bestaat uit Ivana Nikolić, Ksenija Knežević and Sanja Vučić. Voor Ksenija is dit het tweede Eurovisie-avontuur, zij was in 2015 achtergrondzangeres toen haar vader Knez Montenegro vertegenwoordigde in Wenen met het nummer Goodbye. Het liedje eindigde op de achttiende plaats.
Servië doet dit jaar voor de dertiende keer mee als zelfstandig land. Daarvoor was het land van de partij als onderdeel van Servië en Montenegro (2004-2005) en Joegoslavië (1961-1992). In het debuutjaar in 2007 won Servië direct toen Marija Šerifović eerste werd met het nummer Molitva.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
4 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
13 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
16 uur geleden