Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trimbos: minder rokers doen een stoppoging

Trimbos: minder rokers doen een stoppoging

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen deden vorig jaar een poging om te stoppen met roken dan in 2020, concludeert het Trimbos-instituut na onderzoek.

Volgens de onderzoekers heeft het afgelopen jaar 31 procent van de rokers een stoppoging gedaan, tegen 36 procent het jaar daarvoor. "Het is de eerste keer dat we zo’n grote daling zien in het aantal stoppogingen", aldus het Trimbos.

De overheid probeert roken al jaren te ontmoedigen. Zo is er als doel gesteld dat jaarlijks de helft van de rokers een serieuze stoppoging doet. Dat wordt nu dus bij lange na niet gehaald. "Dit betekent dat de overheid snel actie moet ondernemen en vooral moet inzetten op maatregelen die rokers kunnen verleiden om actiever met stoppen bezig te gaan. En het makkelijker maken om rookvrij te blijven", aldus het verslavingsinstituut.

Hoeveel stoppogingen vorig jaar slaagden is niet bekend. Ongeveer 2,9 miljoen volwassenen (20,6 procent) in Nederland roken. Bijna driekwart steekt iedere dag een of meerdere sigaretten op.

Meer uit Binnenland

Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

15 minuten geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

21 minuten geleden
Politie vindt opnieuw een wapen in of rond Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.

26 minuten geleden
Persoon overleden bij incident met gevaarlijke stof in Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.

1 uur geleden
OM: 32 van de 34 verdachten van geweld in Overasselt voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.

1 uur geleden
Doodgevonden minderjarige in Eerbeek is een 12-jarige jongen

EERBEEK (ANP) - De dode persoon die vrijdagochtend werd gevonden in een woning in de Gelderse plaats Eerbeek is een 12-jarige jongen. Dat meldt de politie. De aangehouden verdachte is volwassen.

2 uur geleden
Meer dan 140 kilo vuurwerk ingeleverd in eerste dagen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 140 kilo vuurwerk is in de afgelopen dagen ingeleverd, op de eerste dagen dat dit kan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat dat weten. Vergelijkbare cijfers van eerdere jaren zijn er niet.

2 uur geleden