Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trimbos: minder rokers doen een stoppoging

Trimbos: minder rokers doen een stoppoging

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen deden vorig jaar een poging om te stoppen met roken dan in 2020, concludeert het Trimbos-instituut na onderzoek.

Volgens de onderzoekers heeft het afgelopen jaar 31 procent van de rokers een stoppoging gedaan, tegen 36 procent het jaar daarvoor. "Het is de eerste keer dat we zo’n grote daling zien in het aantal stoppogingen", aldus het Trimbos.

De overheid probeert roken al jaren te ontmoedigen. Zo is er als doel gesteld dat jaarlijks de helft van de rokers een serieuze stoppoging doet. Dat wordt nu dus bij lange na niet gehaald. "Dit betekent dat de overheid snel actie moet ondernemen en vooral moet inzetten op maatregelen die rokers kunnen verleiden om actiever met stoppen bezig te gaan. En het makkelijker maken om rookvrij te blijven", aldus het verslavingsinstituut.

Hoeveel stoppogingen vorig jaar slaagden is niet bekend. Ongeveer 2,9 miljoen volwassenen (20,6 procent) in Nederland roken. Bijna driekwart steekt iedere dag een of meerdere sigaretten op.

Meer uit Binnenland

Rechtse partijen sceptisch over intrekken licentie ON!

DEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.

47 minuten geleden
Nationalistische studenten niet meer welkom op intromarkt Radboud

NIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.

1 uur geleden
Vijfde persoon met westnijlvirus overleden, meer besmettingen

BILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.

3 uur geleden
Binnenvaart noemt eenrichtingsverkeer IJssel 'noodzakelijk kwaad'

ARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.

3 uur geleden
Vanaf vrijdag eenrichtingsverkeer op IJssel vanwege laagwater

UTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.

4 uur geleden
Amsterdam Centraal gaat 3 oktober dicht voor renovatiewerk

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".

4 uur geleden
Dichter Babs Gons krijgt Johannes Vermeerprijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.

4 uur geleden