Trimbos: bied mensen hoop en structuur
UTRECHT (ANP) - Niet iedereen kan even gemakkelijk omgaan met de tweede golf van de corona-uitbraak in Nederland. De komende maanden kunnen voor sommige mensen heel zwaar worden. Het is belangrijk dat mensen hoop houden, dat ze ondersteuning krijgen en dat ze een structuur in hun dag houden, zegt het Trimbos-instituut. Vertrouwen in de toekomst kan mensen namelijk beschermen tegen "depressie, angst en zelfs suïcidaliteit".
Eenzaamheid is een van de gevaren die op de loer liggen. Ouderen in verpleeghuizen en mensen met psychische aandoeningen kunnen er last van krijgen, maar jongeren ook, aldus Trimbos. "Mensen die sociale isolatie en eenzaamheid ervaren, hebben vaak een zwakkere weerstand, slapen slechter, hebben vaker last van depressies, problematisch alcohol- en drugsgebruik en hebben sneller te maken met cognitieve achteruitgang." Trimbos roept op om verpleeghuizen niet meer af te sluiten, maar om manieren te vinden waarop familieleden van bewoners op een verantwoorde manier op bezoek kunnen komen.
Volgens het instituut zijn mensen de laatste maanden wat ongezonder gaan leven. Zo roken en blowen mensen meer. Tegelijk bewegen we minder. Dat kan komen door "stress, angst, eenzaamheid en verveling".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De grootste partij in de gemeenteraad van Den Haag wil dat er direct processen-verbaal worden opgemaakt van de actievoerders van Extinction Rebellion die zaterdag op de A12 stonden. Hart voor Den Haag wil dat de deze week afgesproken "harde lijn tegen snelwegblokkades nu daadwerkelijk wordt toegepast", zodat kan worden vervolgd als dat nodig is, aldus fractievoorzitter Coen Bom.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden bij de XR-blokkade van de A12 in Den Haag. Dat gebeurde nog voordat de politie de activisten had gesommeerd hun blokkade op te heffen en te vertrekken. Waarvoor de twee zijn aangehouden, is nog niet bekend. Ook een politiewoordvoerder had daar nog geen antwoord op.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, heeft "onmiddellijk opdracht gegeven tot ontruiming" van de bezette A12. Dat meldt zijn gemeente kort nadat actievoerders van Extinction Rebellion om 13.00 uur de Utrechtsebaan waren opgelopen. Dat is het begin van de A12 de stad uit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion blokkeert zaterdagmiddag opnieuw de snelweg Utrechtsebaan in Den Haag. Enkele tientallen activisten zijn vanaf de oprit de snelweg A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 48-jarige vrouw uit Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.00 uur van een balkon gevallen en zwaargewond geraakt, meldt de politie. Dat gebeurde bij de woning van een 44-jarige man aan de Philitelaan. Hij is aangehouden omdat de omstandigheden rond het incident "erg onduidelijk waren", aldus de politie.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.
20 uur geleden