Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trilogie voor Urán met ritzege, Evenepoel blijft leider Vuelta

Trilogie voor Urán met ritzege, Evenepoel blijft leider Vuelta

MONASTERIO DE TENTUDÍA (ANP) - Rigoberto Urán heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een rit over 162 kilometer met een aankomst bergop bij het klooster Monasterio de Tentudía. De Colombiaanse renner van EF Education was in die slotklim over ongeveer 12 kilometer de sterkste van een groep van dertien vluchters.

Urán voltooide met zijn ritzege in de Vuelta een trilogie, want hij won in zijn carrière ook al etappes in de Giro d'Italia en Tour de France.

De Fransman Quentin Pacher (Groupama) kwam als tweede over de finish. De Spanjaard Jesús Herrada (Cofidis) eindigde als derde op 2 seconden. Achter de eerste drie druppelden geleidelijk de andere renners uit de vluchtgroep binnen.

Evenepoel

De rode leiderstrui van Remco Evenepoel kwam niet in gevaar. De Belg van Quick-Step arriveerde als veertiende op 5.11 van Urán, maar verloor op de klim naar het klooster geen tijd op zijn overgebleven concurrenten in het algemeen klassement. De Fransman Enric Mas (Movistar) kwam in het wiel van Evenepoel over de meet en is door het wegvallen van de Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) nu de nummer 2 in het algemeen klassement op 2 minuten en 1 seconde achterstand.

Roglic, die tweede stond op 1.26, ging woensdag niet meer van start. Hij was in de zestiende etappe ten val gekomen en zijn verwondingen waren zodanig dat hij niet meer op de fiets kon stappen. De Sloveen won de afgelopen drie edities van de Ronde van Spanje. Het was opnieuw een tegenslag voor de 32-jarige Roglic, want deze zomer moest hij in de Tour de France ook al opgeven.

De Nederlander Thymen Arensman, eerder in deze Vuelta winnaar van de koninginnenrit, verspeelde ongeveer 40 seconden op de laatste klim. Hij staat nog wel zevende in de stand, maar zag zijn achterstand oplopen naar 7.46.

Meer uit Sport

Portugal wint van Kroatië en treft nu Spanje op WK

TORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.

1 uur geleden
Dominant Spanje naar achtste finales WK na 3-0-zege op Oostenrijk

INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.

1 uur geleden
Infantino: halftime-show finale wordt meest onvergetelijke ooit

INGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.

1 uur geleden
Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

10 uur geleden
Duitse media: bondscoach Nagelsmann wordt alsnog ontslagen

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.

10 uur geleden
Pogačar ziet meer concurrenten in Tour dan alleen Vingegaard

BARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.

11 uur geleden
Vingegaard voelt zich fitter voor Tour na andere voorbereiding

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard voelt zich in aanloop naar de start van de Tour de France beter dan de afgelopen jaren. Na het opnieuw missen van de eindzege vorig jaar besloot de tweevoudig winnaar uit Denemarken met zijn ploeg Visma-Lease a Bike de voorbereiding om te gooien. Vingegaard (29) won in mei overtuigend de Giro d'Italia en dat heeft hem veel goed gedaan.

11 uur geleden