Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tribune NEC ingestort door scheuren en ontwerpfout

Tribune NEC ingestort door scheuren en ontwerpfout

NIJMEGEN (ANP) - In het onderste deel van de ingestorte staantribune in het Goffertstadion in Nijmegen zaten gerepareerde scheuren en honderden kleinere, niet-gerepareerde scheuren. Er is ook een ontwerpfout gemaakt in de wapening van de tribune. Daardoor kon het onderste deel van de tribune de belasting van 93 springende supporters niet aan.

De tribune stortte op 17 oktober in na de wedstrijd NEC-Vitesse. Er raakte niemand gewond. Ingenieursbureau Royal HaskoningDHV presenteerde vrijdag de tussentijdse resultaten van het onderzoek naar de "uitermate ernstige gebeurtenis", zoals burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen het uitdrukte. Volgens ingenieur Erik Middelkoop moeten alle tribunes in het Goffertstadion onderzocht worden op veiligheid, want bij alle onderste rijen van de tribunes zijn tientallen gerepareerde scheuren en meer dan vierhonderd kleinere, niet-gerepareerde scheuren gevonden.

Het Goffertstadion blijft in elk geval tot 2022 gesloten voor publiek. Maar als het hele stadion onveilig blijkt gaat het veel langer duren, zei NEC-directeur Wilco van Schaik. NEC is druk op zoek naar andere locaties om te spelen, maar dat verloopt niet soepel. Van Schaik denkt zelfs aan de bouw van een tijdelijk stadion op een grasveld en heeft offertes aangevraagd wat dat gaat kosten. De gemeente Nijmegen is eigenaar van het Goffertstadion, dat in 1999 nog helemaal is gerenoveerd.

Jaarlijks onderzoek

Het stadion wordt jaarlijks op veiligheid onderzocht door de Omgevingsdienst Regio Nijmegen (ODRN). Uit een feitenrelaas dat Nijmegen vrijdag heeft gepubliceerd blijkt dat een gediplomeerd inspecteur van die dienst bij de laatste controle op een ochtend onder- en bovenkanten van de tribunes heeft bekeken, maar geen scheuren heeft opgemerkt. Daarvan is in elk geval niets gerapporteerd. De gemeente vindt zelf dat dat vragen oproept, maar wil pas over een schuldvraag praten als het hele onderzoek van het ingenieursbureau klaar is.

De ingestorte tribune kon een maximale belasting van 400 kilo per kubieke meter aan. Het springen van de Vitessesupporters veroorzaakte een veel hogere belasting. Daardoor raakte de eerste rij overbelast en brak doormidden. De ontdekte scheuren, die duidelijk zichtbaar waren, vormden daarbij een veiligheidsprobleem. "De tribune kon 93 rustig zittende mensen wel dragen, maar een springende meute was te veel", aldus Middelkoop. Royal HaskoningDHV verwacht in februari klaar te zijn met het hele onderzoek.

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

19 minuten geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

12 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

12 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

12 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

12 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

15 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

15 uur geleden