Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlontraining op Spelen weer geannuleerd om vervuiling Seine

Triatlontraining op Spelen weer geannuleerd om vervuiling Seine

PARIJS (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs hebben ook de tweede trainingssessie voor triatleten, die voor maandag gepland stond, geschrapt. De reden is de verslechterde waterkwaliteit van de rivier de Seine door zware regenval van vrijdag en zaterdag.

De organisatoren hopen nog steeds dat de wedstrijden op dinsdag en woensdag kunnen doorgaan. Een beslissing hierover verwachten ze maandagavond na nieuwe testen van de kwaliteit van het water.

Er zijn al langer zorgen over de waterkwaliteit in de Seine, waar het zwemonderdeel van de triatlon en het openwaterzwemmen plaatsvinden. In april beloofde Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport, dat het water van de Seine tijdens de Spelen schoon genoeg zou zijn. Ze opende eerder dit jaar een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine uitmondt, om schoon water de Seine in te laten stromen.

1,4 miljard euro

De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro geïnvesteerd in het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs. Desondanks werd eind juni, vier weken voor de start van de Spelen, in een rapport vermeld dat het water in de Seine nog te vervuild was om veilig in te kunnen zwemmen.

Marcel Wouda, bondscoach van de Nederlandse triatleten, verwachtte zondag al dat de parcoursverkenning in de Seine ook maandag niet zou plaatsvinden. Zelfs als de waterkwaliteit voldoende verbeterd zou zijn, zou hij zijn triatleten niet laten zwemmen uit angst voor besmetting met E. coli. "Dinsdag is de wedstrijd voor de mannen en elk open water brengt een risico op besmetting met E. coli met zich mee, ongeacht hoe schoon het water is", zei Wouda. "Er is altijd een bepaalde hoeveelheid. Je hoeft maar één bacterie binnen te krijgen en je hebt al een probleem."

Parcoursverkenning

Wouda overweegt maandag zelf de parcoursverkenning te doen. "Als dat mogelijk is, want dan kan ik de kennis aan de atleten doorgeven", zei de voormalig topzwemmer.

Meer uit Sport

Basketballer James verlaat LA Lakers voor andere ploeg in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.

38 minuten geleden
Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

3 uur geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

4 uur geleden
Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

10 uur geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden