Triatlontraining op Spelen weer geannuleerd om vervuiling Seine
PARIJS (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs hebben ook de tweede trainingssessie voor triatleten, die voor maandag gepland stond, geschrapt. De reden is de verslechterde waterkwaliteit van de rivier de Seine door zware regenval van vrijdag en zaterdag.
De organisatoren hopen nog steeds dat de wedstrijden op dinsdag en woensdag kunnen doorgaan. Een beslissing hierover verwachten ze maandagavond na nieuwe testen van de kwaliteit van het water.
Er zijn al langer zorgen over de waterkwaliteit in de Seine, waar het zwemonderdeel van de triatlon en het openwaterzwemmen plaatsvinden. In april beloofde Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport, dat het water van de Seine tijdens de Spelen schoon genoeg zou zijn. Ze opende eerder dit jaar een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine uitmondt, om schoon water de Seine in te laten stromen.
1,4 miljard euro
De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro geïnvesteerd in het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs. Desondanks werd eind juni, vier weken voor de start van de Spelen, in een rapport vermeld dat het water in de Seine nog te vervuild was om veilig in te kunnen zwemmen.
Marcel Wouda, bondscoach van de Nederlandse triatleten, verwachtte zondag al dat de parcoursverkenning in de Seine ook maandag niet zou plaatsvinden. Zelfs als de waterkwaliteit voldoende verbeterd zou zijn, zou hij zijn triatleten niet laten zwemmen uit angst voor besmetting met E. coli. "Dinsdag is de wedstrijd voor de mannen en elk open water brengt een risico op besmetting met E. coli met zich mee, ongeacht hoe schoon het water is", zei Wouda. "Er is altijd een bepaalde hoeveelheid. Je hoeft maar één bacterie binnen te krijgen en je hebt al een probleem."
Parcoursverkenning
Wouda overweegt maandag zelf de parcoursverkenning te doen. "Als dat mogelijk is, want dan kan ik de kennis aan de atleten doorgeven", zei de voormalig topzwemmer.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
30 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
20 uur geleden