Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlontraining op Spelen weer geannuleerd om vervuiling Seine

Triatlontraining op Spelen weer geannuleerd om vervuiling Seine

PARIJS (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs hebben ook de tweede trainingssessie voor triatleten, die voor maandag gepland stond, geschrapt. De reden is de verslechterde waterkwaliteit van de rivier de Seine door zware regenval van vrijdag en zaterdag.

De organisatoren hopen nog steeds dat de wedstrijden op dinsdag en woensdag kunnen doorgaan. Een beslissing hierover verwachten ze maandagavond na nieuwe testen van de kwaliteit van het water.

Er zijn al langer zorgen over de waterkwaliteit in de Seine, waar het zwemonderdeel van de triatlon en het openwaterzwemmen plaatsvinden. In april beloofde Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport, dat het water van de Seine tijdens de Spelen schoon genoeg zou zijn. Ze opende eerder dit jaar een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine uitmondt, om schoon water de Seine in te laten stromen.

1,4 miljard euro

De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro geïnvesteerd in het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs. Desondanks werd eind juni, vier weken voor de start van de Spelen, in een rapport vermeld dat het water in de Seine nog te vervuild was om veilig in te kunnen zwemmen.

Marcel Wouda, bondscoach van de Nederlandse triatleten, verwachtte zondag al dat de parcoursverkenning in de Seine ook maandag niet zou plaatsvinden. Zelfs als de waterkwaliteit voldoende verbeterd zou zijn, zou hij zijn triatleten niet laten zwemmen uit angst voor besmetting met E. coli. "Dinsdag is de wedstrijd voor de mannen en elk open water brengt een risico op besmetting met E. coli met zich mee, ongeacht hoe schoon het water is", zei Wouda. "Er is altijd een bepaalde hoeveelheid. Je hoeft maar één bacterie binnen te krijgen en je hebt al een probleem."

Parcoursverkenning

Wouda overweegt maandag zelf de parcoursverkenning te doen. "Als dat mogelijk is, want dan kan ik de kennis aan de atleten doorgeven", zei de voormalig topzwemmer.

Meer uit Sport

Franse ijshockeyers na uitschakeling vooral boos op eigen bond

MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.

27 minuten geleden
Schaatssters naar finale ploegenachtervolging na zege op Japan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.

1 uur geleden
Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

1 uur geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

3 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

4 uur geleden