Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlonbond teleurgesteld na bijna halvering budget

Triatlonbond teleurgesteld na bijna halvering budget

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Triathlon Bond (NTB) is teleurgesteld in het door NOC*NSF toegewezen budget voor de komende vier jaar. De sportkoepel reduceert het beschikbare jaarlijkse budget voor het topsportprogramma voor de komende olympische cyclus met ongeveer 50 procent, meldt de bond na de bekendmaking van de topsportgelden.

De NTB zegt dat hierdoor het olympische topsportprogramma alleen in afgeslankte vorm kan worden uitgevoerd. Het paralympische programma kan wel rekenen op volledige ondersteuning van NOC*NSF. De bond zegt momenteel te berekenen wat er met de toegekende subsidie nog mogelijk is.

"Ondanks het presenteren van een gedegen plan dat in samenspraak met NOC*NSF is opgesteld en het feit dat er een talentvolle lichting jonge triatleten aankomt, is er helaas fors gesneden in het door ons gevraagde budget", zegt NTB-directeur Thorwald Veneberg. De triatlonbond overwoog voor de komende vier jaar een meer centraal, olympisch en paralympisch programma op Papendal. "Het toegekende budget van NOC*NSF is niet toereikend voor het beoogde programma, maar we gaan nu kijken wat er nog wel mogelijk is en op welke locatie."

Meer uit Sport

International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

9 minuten geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

12 minuten geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

1 uur geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

3 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

16 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

16 uur geleden