Triatlonbond teleurgesteld na bijna halvering budget
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Triathlon Bond (NTB) is teleurgesteld in het door NOC*NSF toegewezen budget voor de komende vier jaar. De sportkoepel reduceert het beschikbare jaarlijkse budget voor het topsportprogramma voor de komende olympische cyclus met ongeveer 50 procent, meldt de bond na de bekendmaking van de topsportgelden.
De NTB zegt dat hierdoor het olympische topsportprogramma alleen in afgeslankte vorm kan worden uitgevoerd. Het paralympische programma kan wel rekenen op volledige ondersteuning van NOC*NSF. De bond zegt momenteel te berekenen wat er met de toegekende subsidie nog mogelijk is.
"Ondanks het presenteren van een gedegen plan dat in samenspraak met NOC*NSF is opgesteld en het feit dat er een talentvolle lichting jonge triatleten aankomt, is er helaas fors gesneden in het door ons gevraagde budget", zegt NTB-directeur Thorwald Veneberg. De triatlonbond overwoog voor de komende vier jaar een meer centraal, olympisch en paralympisch programma op Papendal. "Het toegekende budget van NOC*NSF is niet toereikend voor het beoogde programma, maar we gaan nu kijken wat er nog wel mogelijk is en op welke locatie."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
6 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
7 uur geleden