Triatlonbond teleurgesteld na bijna halvering budget
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Triathlon Bond (NTB) is teleurgesteld in het door NOC*NSF toegewezen budget voor de komende vier jaar. De sportkoepel reduceert het beschikbare jaarlijkse budget voor het topsportprogramma voor de komende olympische cyclus met ongeveer 50 procent, meldt de bond na de bekendmaking van de topsportgelden.
De NTB zegt dat hierdoor het olympische topsportprogramma alleen in afgeslankte vorm kan worden uitgevoerd. Het paralympische programma kan wel rekenen op volledige ondersteuning van NOC*NSF. De bond zegt momenteel te berekenen wat er met de toegekende subsidie nog mogelijk is.
"Ondanks het presenteren van een gedegen plan dat in samenspraak met NOC*NSF is opgesteld en het feit dat er een talentvolle lichting jonge triatleten aankomt, is er helaas fors gesneden in het door ons gevraagde budget", zegt NTB-directeur Thorwald Veneberg. De triatlonbond overwoog voor de komende vier jaar een meer centraal, olympisch en paralympisch programma op Papendal. "Het toegekende budget van NOC*NSF is niet toereikend voor het beoogde programma, maar we gaan nu kijken wat er nog wel mogelijk is en op welke locatie."
Meer uit Sport
GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
16 uur geleden