Triatlonbond teleurgesteld na bijna halvering budget
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Triathlon Bond (NTB) is teleurgesteld in het door NOC*NSF toegewezen budget voor de komende vier jaar. De sportkoepel reduceert het beschikbare jaarlijkse budget voor het topsportprogramma voor de komende olympische cyclus met ongeveer 50 procent, meldt de bond na de bekendmaking van de topsportgelden.
De NTB zegt dat hierdoor het olympische topsportprogramma alleen in afgeslankte vorm kan worden uitgevoerd. Het paralympische programma kan wel rekenen op volledige ondersteuning van NOC*NSF. De bond zegt momenteel te berekenen wat er met de toegekende subsidie nog mogelijk is.
"Ondanks het presenteren van een gedegen plan dat in samenspraak met NOC*NSF is opgesteld en het feit dat er een talentvolle lichting jonge triatleten aankomt, is er helaas fors gesneden in het door ons gevraagde budget", zegt NTB-directeur Thorwald Veneberg. De triatlonbond overwoog voor de komende vier jaar een meer centraal, olympisch en paralympisch programma op Papendal. "Het toegekende budget van NOC*NSF is niet toereikend voor het beoogde programma, maar we gaan nu kijken wat er nog wel mogelijk is en op welke locatie."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
23 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
55 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
14 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
17 uur geleden