Triatleten eindigen als tiende op gemengde estafette van Spelen
PARIJS (ANP) - De Nederlandse triatleten zijn niet in de buurt van een medaille gekomen op de gemengde estafette van de Olympische Spelen. Ze eindigden als tiende in Parijs. Het Duitse kwartet won goud. Groot-Brittannië pakte het zilver en het brons was voor de Verenigde Staten.
Mitch Kolkman, Maya Kingma, Richard Murray en Rachel Klamer kwamen achtereenvolgens in actie voor Nederland. Ze moesten 300 meter zwemmen, 7 kilometer fietsen en 1,8 kilometer hardlopen. Nederland eindigde op de vorige Spelen in Tokio als vierde op de gemengde estafette.
Er waren twijfels of de gemengde estafette maandag volgens planning afgewerkt zou kunnen worden, nadat de waterkwaliteit in de Seine na stortbuien op woensdag en donderdag weer was verslechterd. De parcoursverkenning op zondag werd geschrapt omdat het water niet aan de vereiste gezondheidsnormen voldeed.
Vieze Seine
Eerder tijdens de Spelen in Parijs werd de individuele triatlon voor de mannen een dag uitgesteld omdat het water in de rivier te vies was. Toen waren regenbuien tijdens het weekend van de openingsceremonie er de oorzaak van dat de waterkwaliteit weer achteruit was gegaan. Op woensdag 31 juli werkten eerst de vrouwen en daarna de mannen hun wedstrijd af. Later in de week moeten ook de openwaterzwemmers de Seine in voor hun olympische wedstrijd. Sharon van Rouwendaal, de olympische kampioene van Rio 2016, gaat dan op jacht naar een medaille.
De waterkwaliteit van de Seine is tijdens de Spelen in Parijs een aanhoudende bron van zorg, ondanks tal van maatregelen die de stad heeft genomen om het water schoner te krijgen. Zo is er onder meer een zuiveringscentrale geopend bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moest ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro uitgegeven aan het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
7 uur geleden