Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatleten eindigen als tiende op gemengde estafette van Spelen

Triatleten eindigen als tiende op gemengde estafette van Spelen

PARIJS (ANP) - De Nederlandse triatleten zijn niet in de buurt van een medaille gekomen op de gemengde estafette van de Olympische Spelen. Ze eindigden als tiende in Parijs. Het Duitse kwartet won goud. Groot-Brittannië pakte het zilver en het brons was voor de Verenigde Staten.

Mitch Kolkman, Maya Kingma, Richard Murray en Rachel Klamer kwamen achtereenvolgens in actie voor Nederland. Ze moesten 300 meter zwemmen, 7 kilometer fietsen en 1,8 kilometer hardlopen. Nederland eindigde op de vorige Spelen in Tokio als vierde op de gemengde estafette.

Er waren twijfels of de gemengde estafette maandag volgens planning afgewerkt zou kunnen worden, nadat de waterkwaliteit in de Seine na stortbuien op woensdag en donderdag weer was verslechterd. De parcoursverkenning op zondag werd geschrapt omdat het water niet aan de vereiste gezondheidsnormen voldeed.

Vieze Seine

Eerder tijdens de Spelen in Parijs werd de individuele triatlon voor de mannen een dag uitgesteld omdat het water in de rivier te vies was. Toen waren regenbuien tijdens het weekend van de openingsceremonie er de oorzaak van dat de waterkwaliteit weer achteruit was gegaan. Op woensdag 31 juli werkten eerst de vrouwen en daarna de mannen hun wedstrijd af. Later in de week moeten ook de openwaterzwemmers de Seine in voor hun olympische wedstrijd. Sharon van Rouwendaal, de olympische kampioene van Rio 2016, gaat dan op jacht naar een medaille.

De waterkwaliteit van de Seine is tijdens de Spelen in Parijs een aanhoudende bron van zorg, ondanks tal van maatregelen die de stad heeft genomen om het water schoner te krijgen. Zo is er onder meer een zuiveringscentrale geopend bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moest ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro uitgegeven aan het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs.

Meer uit Sport

Tennissters Koevermans en Rus naar hoofdtoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Anouk Koevermans heeft het hoofdtoernooi van de US Open bereikt. De 22-jarige tennisster versloeg Mariam Bolkvadze uit Georgië in de derde ronde van het kwalificatietoernooi: 6-3 7-6 (5).

12 minuten geleden
Roeiers Van Dorp en Twellaar pakken wereldtitel in dubbeltwee

AMSTELVEEN (ANP) - Roeiers Simon van Dorp (29) en Melvin Twellaar (29) hebben de wereldtitel in de dubbeltwee veroverd bij de WK roeien in Nederland. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos bleven de Nederlanders de boten uit Servië en België ruim voor.

21 minuten geleden
Leknessund wint op dag van overlijden van zijn koning rit Vuelta

ARAMÓN VALDELINARE (ANP) - Andreas Leknessund heeft de zevende etappe van de Vuelta gewonnen. De Noorse klimmer kwam alleen over de finish in het skioord Aramón Valdelinare. Dat gebeurde op de dag dat de Noorse koning Harald op 89-jarige leeftijd overleed.

1 uur geleden
WK roeien wordt hervat na noodweer, finales naar voren gehaald

AMSTELVEEN (ANP) - De wedstrijden van de vijfde dag van de WK roeien op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos worden vrijdag na een kleine twee uur uitstel hervat. Dat heeft de wereldroeibond bekendgemaakt. De A-finales, met daarin Nederlandse inbreng, worden vanaf 17.50 uur eerst afgewerkt.

1 uur geleden
Roeister Florijn besloot in te houden met oog op finaleweekend WK

AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn besloot vrijdag haar krachten te sparen in de kwartfinales van de WK roeien in eigen land. Dat zei de olympisch kampioene in de skiff na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn was lange tijd in duel met de Britse Lauren Henry, vorig jaar tweede op de WK, maar liet haar in de laatste paar honderd meter gaan.

4 uur geleden
Tennissers Griekspoor en Van de Zandschulp weer in Davis Cup-team

AMSTELVEEN (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp keren terug in het Davis Cup-team voor de ontmoeting met Colombia in september. De twee beste spelers van Nederland hadden afgezegd voor het verloren duel met India in februari en gaven de voorkeur aan hun eigen loopbaan. Griekspoor uitte vervolgens in de media kritiek op de tennisbond en het team van captain Paul Haarhuis.

4 uur geleden
Wielrenner Lemmen langer door bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.

8 uur geleden