Triatleten eindigen als tiende op gemengde estafette van Spelen
PARIJS (ANP) - De Nederlandse triatleten zijn niet in de buurt van een medaille gekomen op de gemengde estafette van de Olympische Spelen. Ze eindigden als tiende in Parijs. Het Duitse kwartet won goud. Groot-Brittannië pakte het zilver en het brons was voor de Verenigde Staten.
Mitch Kolkman, Maya Kingma, Richard Murray en Rachel Klamer kwamen achtereenvolgens in actie voor Nederland. Ze moesten 300 meter zwemmen, 7 kilometer fietsen en 1,8 kilometer hardlopen. Nederland eindigde op de vorige Spelen in Tokio als vierde op de gemengde estafette.
Er waren twijfels of de gemengde estafette maandag volgens planning afgewerkt zou kunnen worden, nadat de waterkwaliteit in de Seine na stortbuien op woensdag en donderdag weer was verslechterd. De parcoursverkenning op zondag werd geschrapt omdat het water niet aan de vereiste gezondheidsnormen voldeed.
Vieze Seine
Eerder tijdens de Spelen in Parijs werd de individuele triatlon voor de mannen een dag uitgesteld omdat het water in de rivier te vies was. Toen waren regenbuien tijdens het weekend van de openingsceremonie er de oorzaak van dat de waterkwaliteit weer achteruit was gegaan. Op woensdag 31 juli werkten eerst de vrouwen en daarna de mannen hun wedstrijd af. Later in de week moeten ook de openwaterzwemmers de Seine in voor hun olympische wedstrijd. Sharon van Rouwendaal, de olympische kampioene van Rio 2016, gaat dan op jacht naar een medaille.
De waterkwaliteit van de Seine is tijdens de Spelen in Parijs een aanhoudende bron van zorg, ondanks tal van maatregelen die de stad heeft genomen om het water schoner te krijgen. Zo is er onder meer een zuiveringscentrale geopend bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moest ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro uitgegeven aan het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs.
Meer uit Sport
ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.
8 uur geledenVOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.
12 uur geledenVOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.
1 dag geledenCHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.
1 dag geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.
1 dag geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.
2 dagen geleden