Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlete Klamer 'neigt naar doorgaan' tot Parijs 2024

Triatlete Klamer 'neigt naar doorgaan' tot Parijs 2024

TOKIO (ANP) - Triatlete Rachel Klamer zette in aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio herhaaldelijk vraagtekens bij haar sportieve toekomst. "Ik presteerde de afgelopen anderhalf jaar zo slecht, dat ik wel twijfels had. Hoe mooi ik de sport ook vind, ik doe niet graag mee in het achterveld en wil meedoen voor de medailles", zei ze na haar onverwacht sterke optreden in de olympische race.

Klamer eindigde in de race over 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen in het Odaiba Marine Park als vierde in 1.57.48, ruim 2 minuten achter winnares Flora Duffy uit Bermuda (1.55.36). Ze was er dolblij mee. "De vraag of ik nog doorga voor een vierde deelname aan de Olympische Spelen moet ik mezelf wel stellen, maar ik had deze vierde plaats echt niet verwacht. Ik neig naar doorgaan tot en met Parijs 2024. Ik denk dat ze nog niet van me af zijn."

Haar leeftijd lijkt zelfs in het voordeel te werken van de 30-jarige Overijsselse. Kampioene Duffy is 33, de winnares van het brons, de Amerikaanse Katie Zaferes, is 32. "Voor de olympische wedstrijd moet je ervaring hebben, omdat die race nu eenmaal anders is. Ook vanwege de omstandigheden. Het weer sloeg hier om vanwege de dreiging van een tyfoon. Er was zelfs sprake van dat de wedstrijd met twee dagen zou worden uitgesteld. Sommige triatleten zouden daar nerveus van worden, maar ik ben inmiddels stressbestendig."

Meer uit Sport

Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

4 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

4 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

14 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

16 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

18 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

20 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

21 uur geleden