Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlete Klamer 'neigt naar doorgaan' tot Parijs 2024

Triatlete Klamer 'neigt naar doorgaan' tot Parijs 2024

TOKIO (ANP) - Triatlete Rachel Klamer zette in aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio herhaaldelijk vraagtekens bij haar sportieve toekomst. "Ik presteerde de afgelopen anderhalf jaar zo slecht, dat ik wel twijfels had. Hoe mooi ik de sport ook vind, ik doe niet graag mee in het achterveld en wil meedoen voor de medailles", zei ze na haar onverwacht sterke optreden in de olympische race.

Klamer eindigde in de race over 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen in het Odaiba Marine Park als vierde in 1.57.48, ruim 2 minuten achter winnares Flora Duffy uit Bermuda (1.55.36). Ze was er dolblij mee. "De vraag of ik nog doorga voor een vierde deelname aan de Olympische Spelen moet ik mezelf wel stellen, maar ik had deze vierde plaats echt niet verwacht. Ik neig naar doorgaan tot en met Parijs 2024. Ik denk dat ze nog niet van me af zijn."

Haar leeftijd lijkt zelfs in het voordeel te werken van de 30-jarige Overijsselse. Kampioene Duffy is 33, de winnares van het brons, de Amerikaanse Katie Zaferes, is 32. "Voor de olympische wedstrijd moet je ervaring hebben, omdat die race nu eenmaal anders is. Ook vanwege de omstandigheden. Het weer sloeg hier om vanwege de dreiging van een tyfoon. Er was zelfs sprake van dat de wedstrijd met twee dagen zou worden uitgesteld. Sommige triatleten zouden daar nerveus van worden, maar ik ben inmiddels stressbestendig."

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

4 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

4 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

4 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

4 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

5 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

5 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

5 uur geleden