Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatlete Klamer knap vierde in olympische race Tokio

Triatlete Klamer knap vierde in olympische race Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse triatlete Rachel Klamer heeft op haar derde Olympische Spelen haar beste resultaat behaald. De 30-jarige Beuningse rukte in de olympische wedstrijd in Tokio in de afsluitende 10 kilometer hardlopen op naar voren en eindigde op de zeer verdienstelijke vierde plaats.

Een medaille was te hoog gegrepen. Daarvoor was de achterstand op de eerste drie te groot, maar haar klassering was veel beter dan de tiende plaats die ze vijf jaar geleden behaalde. Haar sterke optreden was verrassend, want de oud-Europees kampioene had een moeilijk jaar achter de rug met het overlijden van haar moeder, een hardnekkige blessure en hartproblemen bij haar echtgenoot.

Landgenote Maya Kingma, vooraf bestempeld tot kandidaat voor een medaille, eindigde als elfde.

Flora Duffy uit Bermuda, de gedoodverfde favoriete, veroverde de olympische titel. De tweevoudig wereldkampioene nam bij het lopen afstand van haar concurrenten en liep solo naar het goud. De Britse Georgia Taylor-Brown behaalde het zilver en de Amerikaanse Katie Zaferes pakte brons.

Stromende regen

De Nederlandse triatletes streden in de stromende regen tot het bittere einde voor een hoge klassering, maar het podium bleef buiten bereik. Kingma, die in Tokio haar olympisch debuut maakte, won eerder deze zomer de prestigieuze triatlon van Leeds en stond als leidster van de wereldranglijst aan de start. Bij het zwemmen stapt ze doorgaans bij de eersten uit het water, maar in de olympische race lag de 25-jarige triatlete uit Breda samen met Klamer na de 1,5 kilometer borstcrawl al bijna een minuut achter de snelste zwemster, de Britse Jessica Learmonth.

Klamer en Kingma begonnen vrijwel gelijktijdig aan de 40 kilometer fietsen. Het duo nestelde zich in de achtervolgende groep, die er niet in slaagde het gat naar de leiders dicht te rijden. Behalve Learmonth zaten de oud-wereldkampioenen Duffy en Zaferes in de kopgroep, alsook de Britse regerend wereldkampioene Taylor-Brown. Hoe hard Kingma en Klamer ook trapten, ze kwamen geen seconde dichterbij. Bij de wissel van het fietsen naar de afsluitende 10 kilometer hardlopen lagen de triatletes op de negende en tiende plaats, met nog altijd een minuut achterstand. Klamer rukte daarna knap op naar de vierde plaats, maar finishte op 45 seconden van het brons en op ruim twee minuten van winnares Duffy. Kingma zat daar nog eens anderhalve minuut achter.

De olympische race in het Odaiba Marine Park begon een kwartier later dan gepland vanwege de stortregen. Gedurende de wedstrijd klaarde het weer op.

Meer uit Sport

Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

1 uur geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

1 uur geleden
Voorzitter Pools Olympisch Comité weg om corruptieverdenking

WARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.

2 uur geleden
Organisatie belooft verbeteringen Formule 1-circuit Madrid

MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.

3 uur geleden
Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

8 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

10 uur geleden