Triatlete Kingma verblijft op eigen verzoek buiten olympisch dorp
PARIJS (ANP) - Triatlete Maya Kingma verblijft tijdens de Olympische Spelen in Parijs niet in het olympisch dorp bij de triatlonploeg, maar bivakkeert op eigen verzoek elders in de stad in een Airbnb. De 28-jarige sportvrouw, die enkele jaren geleden misstanden in het nationale topsportcentrum van de triatlonbond aankaartte, voelt zich nog altijd niet op haar gemak in de nabijheid van ploeggenoten en stafleden en buitengesloten.
Sportkoepel NOC*NSF bevestigt dat Kingma op eigen verzoek een apart onderkomen heeft in Parijs. "We hebben aan de wensen van Maya kunnen voldoen", meldt een woordvoerder. NOC*NSF betaalt voor het verblijf. Kingma heeft wel gewoon contact met bondscoach Marcel Wouda.
In het AD licht Kingma toe dat dit 'noodscenario' voor haar de beste keuze is. Ze zegt dat ze zich nog steeds onveilig voelt. "Eigenlijk wil ik er helemaal niet buiten vallen. Maar voor nu is het zoveel meer fijner dan geforceerd in een andere omgeving blijven", aldus de triatlete in het AD.
Onderzoek
Dankzij de inspanningen van Kingma werd na de Spelen van Tokio een uitgebreid onafhankelijk onderzoek uitgevoerd naar fysieke en mentale mishandeling en machtsmisbruik door coaches en begeleiders in het nationale topsportcentrum van de NTB tussen 2007 en 2021. De onderzoekers concludeerden dat sommige triatleten zwaar hebben geleden onder mentale of fysieke klachten, zoals eetproblemen, depressieve gevoelens en overtraindheid.
Kingma ontving destijds excuses van de triatlonbond voor het leed dat haar was aangedaan. Ze neemt voor de tweede keer deel aan de Olympische Spelen. In Tokio eindigde ze in de individuele wedstrijd als elfde, met het Nederlands team werd ze vierde in de gemengde estafette.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden