Triatlete Kingma verblijft op eigen verzoek buiten olympisch dorp
PARIJS (ANP) - Triatlete Maya Kingma verblijft tijdens de Olympische Spelen in Parijs niet in het olympisch dorp bij de triatlonploeg, maar bivakkeert op eigen verzoek elders in de stad in een Airbnb. De 28-jarige sportvrouw, die enkele jaren geleden misstanden in het nationale topsportcentrum van de triatlonbond aankaartte, voelt zich nog altijd niet op haar gemak in de nabijheid van ploeggenoten en stafleden en buitengesloten.
Sportkoepel NOC*NSF bevestigt dat Kingma op eigen verzoek een apart onderkomen heeft in Parijs. "We hebben aan de wensen van Maya kunnen voldoen", meldt een woordvoerder. NOC*NSF betaalt voor het verblijf. Kingma heeft wel gewoon contact met bondscoach Marcel Wouda.
In het AD licht Kingma toe dat dit 'noodscenario' voor haar de beste keuze is. Ze zegt dat ze zich nog steeds onveilig voelt. "Eigenlijk wil ik er helemaal niet buiten vallen. Maar voor nu is het zoveel meer fijner dan geforceerd in een andere omgeving blijven", aldus de triatlete in het AD.
Onderzoek
Dankzij de inspanningen van Kingma werd na de Spelen van Tokio een uitgebreid onafhankelijk onderzoek uitgevoerd naar fysieke en mentale mishandeling en machtsmisbruik door coaches en begeleiders in het nationale topsportcentrum van de NTB tussen 2007 en 2021. De onderzoekers concludeerden dat sommige triatleten zwaar hebben geleden onder mentale of fysieke klachten, zoals eetproblemen, depressieve gevoelens en overtraindheid.
Kingma ontving destijds excuses van de triatlonbond voor het leed dat haar was aangedaan. Ze neemt voor de tweede keer deel aan de Olympische Spelen. In Tokio eindigde ze in de individuele wedstrijd als elfde, met het Nederlands team werd ze vierde in de gemengde estafette.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
32 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden