Triatlete Kingma verblijft op eigen verzoek buiten olympisch dorp
PARIJS (ANP) - Triatlete Maya Kingma verblijft tijdens de Olympische Spelen in Parijs niet in het olympisch dorp bij de triatlonploeg, maar bivakkeert op eigen verzoek elders in de stad in een Airbnb. De 28-jarige sportvrouw, die enkele jaren geleden misstanden in het nationale topsportcentrum van de triatlonbond aankaartte, voelt zich nog altijd niet op haar gemak in de nabijheid van ploeggenoten en stafleden en buitengesloten.
Sportkoepel NOC*NSF bevestigt dat Kingma op eigen verzoek een apart onderkomen heeft in Parijs. "We hebben aan de wensen van Maya kunnen voldoen", meldt een woordvoerder. NOC*NSF betaalt voor het verblijf. Kingma heeft wel gewoon contact met bondscoach Marcel Wouda.
In het AD licht Kingma toe dat dit 'noodscenario' voor haar de beste keuze is. Ze zegt dat ze zich nog steeds onveilig voelt. "Eigenlijk wil ik er helemaal niet buiten vallen. Maar voor nu is het zoveel meer fijner dan geforceerd in een andere omgeving blijven", aldus de triatlete in het AD.
Onderzoek
Dankzij de inspanningen van Kingma werd na de Spelen van Tokio een uitgebreid onafhankelijk onderzoek uitgevoerd naar fysieke en mentale mishandeling en machtsmisbruik door coaches en begeleiders in het nationale topsportcentrum van de NTB tussen 2007 en 2021. De onderzoekers concludeerden dat sommige triatleten zwaar hebben geleden onder mentale of fysieke klachten, zoals eetproblemen, depressieve gevoelens en overtraindheid.
Kingma ontving destijds excuses van de triatlonbond voor het leed dat haar was aangedaan. Ze neemt voor de tweede keer deel aan de Olympische Spelen. In Tokio eindigde ze in de individuele wedstrijd als elfde, met het Nederlands team werd ze vierde in de gemengde estafette.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
12 uur geleden