Triatlete Kingma pakt brons in WK-wedstrijd Yokohama
YOKOHAMA (ANP) - Triatlete Maya Kingma is het seizoen voortvarend begonnen met de derde plaats in de eerste race uit de WK-series in het Japanse Yokohama. De 25-jarige Maastrichtse moest in de wedstrijd over de olympische afstand (1,5 km zwemmen - 40 km fietsen - 10 km hardlopen) twee Amerikaanse vrouwen voor zich dulden. Taylor Knibb won in 1.54.27, Summer Rappaport werd tweede in 1.54.57. Kingma nam het brons in ontvangst met een tijd van 1.55.05.
De Limburgse mag deze zomer meedoen aan de olympische triatlon in Tokio. Ze kwalificeerde zich vorig jaar met haar zesde plaats op het WK in Hamburg. Met haar derde plaats in Yokohama doet ze goede zaken voor haar ranking. Hoe hoger ze op die ranglijst komt, hoe beter straks in juli haar startpositie in de olympische race.
Kingma maakte indruk op de fiets. Ze sloeg samen met Knibb een gat met de rest van het veld. Op het afsluitende looponderdeel moest ze de Amerikaanse laten gaan en kwam ook de sterk lopende Rappaport haar in de slotfase nog voorbij. Niettemin bereikte de Limburgse triatlete voor het eerst in haar carrière het podium in een wedstrijd uit de WK-series.
Jetze Plat, het boegbeeld van de Nederlandse paratriatlon, was in Yokohama ongenaakbaar op de paralympische afstand van 750 meter zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen. Hij klokte 55.16 en bleef landgenoot Geert Schipper, die als tweede over de finish kwam, bijna 3 minuten voor. Plat mikt op de Paralympische Spelen in Tokio op drie keer goud: de paratriatlon, de wegwedstrijd in het handbiken en de tijdrit in het handbiken.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
19 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
19 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
23 uur geleden