Triatlete Kingma met startnummer 1 naar plaats 11: balen
TOKIO (ANP) - Triatlete Maya Kingma genoot een speciale behandeling bij de Olympische Spelen in Tokio. Als leider van de wereldranglijst mocht ze de race in Tokio met nummer 1 starten. De 25-jarige geboren Brabantse kon de hoge verwachtingen niet waarmaken. Ze eindigde als elfde in de race over 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen.
"Het ging mis bij het zwemmen. Normaal hoor ik bij de besten en kom als een van de eersten uit het water, maar nu miste ik de kracht om naar voren te zwemmen in het geduw en getrek", zei ze over haar race. "Fietsen en lopen gingen prima, maar meer dan dit zat er niet in. Die favorietenstatus gaf geen extra druk, maar ik baal wel. Ik had liever in de top 10 geëindigd. "
Kingma moest tijdens het lopen Rachel Klamer laten gaan. Haar landgenote werd vierde. "Ze zat bij mij in de fietsgroep, maar ik heb haar geen seconde gezien. Ze heeft denk ik de hele tijd achteraan gehangen. Jammer, want iedereen heeft er voordeel van om verder naar voren te komen. Maar samenwerken en opofferen komen in onze sport niet echt voor. Je gaat toch vooral voor je eigen race."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
7 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
10 uur geleden