Triatlete Kingma met startnummer 1 naar plaats 11: balen
TOKIO (ANP) - Triatlete Maya Kingma genoot een speciale behandeling bij de Olympische Spelen in Tokio. Als leider van de wereldranglijst mocht ze de race in Tokio met nummer 1 starten. De 25-jarige geboren Brabantse kon de hoge verwachtingen niet waarmaken. Ze eindigde als elfde in de race over 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen.
"Het ging mis bij het zwemmen. Normaal hoor ik bij de besten en kom als een van de eersten uit het water, maar nu miste ik de kracht om naar voren te zwemmen in het geduw en getrek", zei ze over haar race. "Fietsen en lopen gingen prima, maar meer dan dit zat er niet in. Die favorietenstatus gaf geen extra druk, maar ik baal wel. Ik had liever in de top 10 geëindigd. "
Kingma moest tijdens het lopen Rachel Klamer laten gaan. Haar landgenote werd vierde. "Ze zat bij mij in de fietsgroep, maar ik heb haar geen seconde gezien. Ze heeft denk ik de hele tijd achteraan gehangen. Jammer, want iedereen heeft er voordeel van om verder naar voren te komen. Maar samenwerken en opofferen komen in onze sport niet echt voor. Je gaat toch vooral voor je eigen race."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
36 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geleden