Triatleet Blummenfelt debuteert met wereldrecord op Ironman
COZUMEL (ANP) - Triatleet Kristian Blummenfelt heeft zijn debuut op de Ironman, de langste afstand in de triatlon, opgesierd met een wereldrecord. De 27-jarige Noor kwam in het Mexicaanse Cozumel tot een tijd van 7 uur, 21 minuten en 12 seconden op de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 41,195 kilometer hardlopen. Hij haalde meer dan zes minuten af van het vorige record, dat op naam stond van de Duitser Jan Frodeno (7.27.53).
Blummenfelt maakt een bijzonder succesvol jaar door. Hij kroonde zich in Tokio al tot olympisch kampioen en veroverde onlangs in het Canadese Edmonton de wereldtitel op de olympische afstand. In Comuzel had hij meer dan een kwartier voorsprong op de nummer 2, de Zwitser Reudi Wild (7.36.35).
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
6 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
6 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
12 uur geleden