
Triatleet Blummenfelt debuteert met wereldrecord op Ironman
COZUMEL (ANP) - Triatleet Kristian Blummenfelt heeft zijn debuut op de Ironman, de langste afstand in de triatlon, opgesierd met een wereldrecord. De 27-jarige Noor kwam in het Mexicaanse Cozumel tot een tijd van 7 uur, 21 minuten en 12 seconden op de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 41,195 kilometer hardlopen. Hij haalde meer dan zes minuten af van het vorige record, dat op naam stond van de Duitser Jan Frodeno (7.27.53).
Blummenfelt maakt een bijzonder succesvol jaar door. Hij kroonde zich in Tokio al tot olympisch kampioen en veroverde onlangs in het Canadese Edmonton de wereldtitel op de olympische afstand. In Comuzel had hij meer dan een kwartier voorsprong op de nummer 2, de Zwitser Reudi Wild (7.36.35).
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
9 minuten geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
1 dag geleden