Trentin wint wielerkoers Le Samyn
DOUR (ANP) - De Italiaan Matteo Trentin heeft de koers Le Samyn gewonnen, de opening van het wielerseizoen in Wallonië. Trentin, die rijdt voor UAE Team Emirates, was na 209 kilometer de snelste in Dour voor de Fransman Hugo Hofstetter en de Belg Dries De Bondt. Zij maakten deel uit van een kopgroep van acht, die het peloton net voorbleef.
De Noor Rasmus Tiller won de sprint van het peloton om de negende plaats.
Voor Trentin (32) was het zijn eerste zege van het seizoen. Afgelopen weekeinde eindigde hij zowel in de Omloop Het Nieuwsblad als Kuurne-Brussel-Kuurne in de top tien. "Het was een hele zware koers", vertelde de Italiaan, die ritzeges in de Tour, Giro en Vuelta achter zijn naam heeft staan. "Met de aanwezigheid van sprinters als Fabio Jakobsen wist ik dat ik alleen kans zou maken in een klein groepje vooruit. Toen we eenmaal weg waren heeft iedereen goed meegereden. In de sprint was ik helemaal niet zeker van mijn zaak. Hofstetter had hier al eens gewonnen. Magnifiek om hier nu de beste te zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
44 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
3 uur geleden