Trentin wint wielerkoers Le Samyn
DOUR (ANP) - De Italiaan Matteo Trentin heeft de koers Le Samyn gewonnen, de opening van het wielerseizoen in Wallonië. Trentin, die rijdt voor UAE Team Emirates, was na 209 kilometer de snelste in Dour voor de Fransman Hugo Hofstetter en de Belg Dries De Bondt. Zij maakten deel uit van een kopgroep van acht, die het peloton net voorbleef.
De Noor Rasmus Tiller won de sprint van het peloton om de negende plaats.
Voor Trentin (32) was het zijn eerste zege van het seizoen. Afgelopen weekeinde eindigde hij zowel in de Omloop Het Nieuwsblad als Kuurne-Brussel-Kuurne in de top tien. "Het was een hele zware koers", vertelde de Italiaan, die ritzeges in de Tour, Giro en Vuelta achter zijn naam heeft staan. "Met de aanwezigheid van sprinters als Fabio Jakobsen wist ik dat ik alleen kans zou maken in een klein groepje vooruit. Toen we eenmaal weg waren heeft iedereen goed meegereden. In de sprint was ik helemaal niet zeker van mijn zaak. Hofstetter had hier al eens gewonnen. Magnifiek om hier nu de beste te zijn."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden