Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trekkersverbod' Nijmegen vooralsnog niet verlengd

'Trekkersverbod' Nijmegen vooralsnog niet verlengd

NIJMEGEN (ANP) - Het verbod op het demonstreren met landbouwvoertuigen in Nijmegen wordt vooralsnog niet verlengd, zo heeft burgemeester Hubert Bruls van die stad vrijdag besloten. Als de omstandigheden er volgende week om vragen, worden er nieuwe maatregelen genomen. Het verbod dat zaterdag was ingesteld loopt maandag af.

Bruls vaardigde het 'trekkersverbod' zaterdag uit, nadat demonstrerende boeren in de week daarvoor tweemaal hadden geprobeerd om het Keizer Karelplein in de stad te bezetten. Ook wilden ze met een stoet tractoren naar het huis van 'stikstofstrijder' Johan Vollenbroek rijden. In alle gevallen kwamen de boeren het Nijmeegse stadscentrum niet in, maar Bruls vond dat de veiligheid in zijn stad in het geding was.

De veiligheidsregio IJsselland besloot donderdag om een verbod op het demonstreren met landbouwvoertuigen ook niet te verlengen. Maar de regio kondigde meteen aan dat er opgetreden zal worden tegen wilde acties en blokkades van snelwegen en gebouwen. Bruls heeft die voorwaarden niet gesteld, aangezien in Nijmegen altijd al geldt dat een demonstratie tijdig gemeld en overlegd moet worden, zegt zijn woordvoerder.

Boerenprotestgroep Farmers Defence Force heeft volgende week woensdag uitgeroepen tot actiedag, omdat boeren boos zijn op Landbouwminister Carola Schouten. Mogelijk komt het volgende week ook tot wilde acties.

Meer uit Binnenland

Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

5 minuten geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

1 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

2 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

3 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

4 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

4 uur geleden