Treinverkeer Zeeland hervat na problemen koperdiefstal
MIDDELBURG (ANP) - Tussen Goes en Middelburg reden er dinsdagochtend en een deel van de middag minder treinen als gevolg van koperdiefstal, meldt spoorbeheerder ProRail. De diefstal op het traject leidde tot een seinstoring, met vertraging tot gevolg. De problemen zijn inmiddels opgelost en de treinen rijden weer als normaal.
ProRail wordt wel vaker geconfronteerd met koperdiefstal. Naast overlast op het spoor, kost het de spoorbeheerder ook veel geld. Zaken die ontvreemd worden, zijn bijvoorbeeld bliksemafleiders, bekabeling of spoorstaven.
Tot nu toe dit jaar zijn er veertig koperdiefstallen geweest, meldt een woordvoerder van ProRail. De afgelopen jaren lag dit aantal redelijk stabiel met gemiddeld honderd ontvreemdingen. Dat is fors minder dan de topjaren 2011 en 2012 toen er respectievelijk vijfhonderd en 360 koperdiefstallen waren.
ProRail hoopt een verdere daling van het aantal ontvreemdingen te bereiken door beter toezicht met camera's, meer hekken en waar mogelijk gebruik van het veel goedkopere aluminium in plaats van koper.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - Bij de landelijke kikkerdriltelling zijn dit jaar 616 waarnemingen doorgegeven aan kenniscentrum RAVON. De meeste kikkerdrilmeldingen kwamen uit de provincie Gelderland, meldt natuurwebsite Nature Today. Daarna volgen Zuid-Holland en Noord-Brabant.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
18 uur geleden