Treinverkeer Zeeland hervat na problemen koperdiefstal
MIDDELBURG (ANP) - Tussen Goes en Middelburg reden er dinsdagochtend en een deel van de middag minder treinen als gevolg van koperdiefstal, meldt spoorbeheerder ProRail. De diefstal op het traject leidde tot een seinstoring, met vertraging tot gevolg. De problemen zijn inmiddels opgelost en de treinen rijden weer als normaal.
ProRail wordt wel vaker geconfronteerd met koperdiefstal. Naast overlast op het spoor, kost het de spoorbeheerder ook veel geld. Zaken die ontvreemd worden, zijn bijvoorbeeld bliksemafleiders, bekabeling of spoorstaven.
Tot nu toe dit jaar zijn er veertig koperdiefstallen geweest, meldt een woordvoerder van ProRail. De afgelopen jaren lag dit aantal redelijk stabiel met gemiddeld honderd ontvreemdingen. Dat is fors minder dan de topjaren 2011 en 2012 toen er respectievelijk vijfhonderd en 360 koperdiefstallen waren.
ProRail hoopt een verdere daling van het aantal ontvreemdingen te bereiken door beter toezicht met camera's, meer hekken en waar mogelijk gebruik van het veel goedkopere aluminium in plaats van koper.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
14 uur geleden