Treinverkeer Zeeland hervat na problemen koperdiefstal
MIDDELBURG (ANP) - Tussen Goes en Middelburg reden er dinsdagochtend en een deel van de middag minder treinen als gevolg van koperdiefstal, meldt spoorbeheerder ProRail. De diefstal op het traject leidde tot een seinstoring, met vertraging tot gevolg. De problemen zijn inmiddels opgelost en de treinen rijden weer als normaal.
ProRail wordt wel vaker geconfronteerd met koperdiefstal. Naast overlast op het spoor, kost het de spoorbeheerder ook veel geld. Zaken die ontvreemd worden, zijn bijvoorbeeld bliksemafleiders, bekabeling of spoorstaven.
Tot nu toe dit jaar zijn er veertig koperdiefstallen geweest, meldt een woordvoerder van ProRail. De afgelopen jaren lag dit aantal redelijk stabiel met gemiddeld honderd ontvreemdingen. Dat is fors minder dan de topjaren 2011 en 2012 toen er respectievelijk vijfhonderd en 360 koperdiefstallen waren.
ProRail hoopt een verdere daling van het aantal ontvreemdingen te bereiken door beter toezicht met camera's, meer hekken en waar mogelijk gebruik van het veel goedkopere aluminium in plaats van koper.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
6 uur geleden