Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

UTRECHT (ANP) - De acties op het spoor van ProRail-medewerkers zijn voorbij en het treinverkeer wordt weer opgestart. Maar de NS waarschuwt dat reizigers de komende uren nog rekening moeten houden met vertragingen en uitval van treinen.

Om 09.08 vertrok de eerste trein vanaf Amsterdam Centraal: de hogesnelheidstrein ICE met bestemming Frankfurt. En om 09.10 uur vertrok vanaf Amsterdam Centraal de eerste sprinter naar Amersfoort Vathorst. In de loop van de ochtend zullen daar steeds meer treinen bij komen.

Begin van de middag rijden de treinen weer volgens dienstregeling, verwacht de NS, die reizigers aanraadt voor vertrek de reisplanner te raadplegen.

Op de hoogte

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland reden tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Dat kwam door een staking van medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar. Ze voeren actie voor meer loon.

Treinreizigers bleken goed op de hoogte van de staking. Op veel stations, waaronder Utrecht CS en Schiphol, was het rustiger dan normaal. Op de weg was het niet drukker dan anders op woensdag, meldde de ANWB. Een woordvoerder zei dat mensen waarschijnlijk gehoor hebben gegeven aan de oproep om thuis te werken.

Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort. In die regio rijden dan tussen 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen. Ook volgende week staan er stakingen op stapel.

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

14 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

47 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

48 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden