Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

UTRECHT (ANP) - De acties op het spoor van ProRail-medewerkers zijn voorbij en het treinverkeer wordt weer opgestart. Maar de NS waarschuwt dat reizigers de komende uren nog rekening moeten houden met vertragingen en uitval van treinen.

Om 09.08 vertrok de eerste trein vanaf Amsterdam Centraal: de hogesnelheidstrein ICE met bestemming Frankfurt. En om 09.10 uur vertrok vanaf Amsterdam Centraal de eerste sprinter naar Amersfoort Vathorst. In de loop van de ochtend zullen daar steeds meer treinen bij komen.

Begin van de middag rijden de treinen weer volgens dienstregeling, verwacht de NS, die reizigers aanraadt voor vertrek de reisplanner te raadplegen.

Op de hoogte

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland reden tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Dat kwam door een staking van medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar. Ze voeren actie voor meer loon.

Treinreizigers bleken goed op de hoogte van de staking. Op veel stations, waaronder Utrecht CS en Schiphol, was het rustiger dan normaal. Op de weg was het niet drukker dan anders op woensdag, meldde de ANWB. Een woordvoerder zei dat mensen waarschijnlijk gehoor hebben gegeven aan de oproep om thuis te werken.

Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort. In die regio rijden dan tussen 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen. Ook volgende week staan er stakingen op stapel.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

4 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

10 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

10 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

11 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

11 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

13 uur geleden