Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder

UTRECHT (ANP) - De acties op het spoor van ProRail-medewerkers zijn voorbij en het treinverkeer wordt weer opgestart. Maar de NS waarschuwt dat reizigers de komende uren nog rekening moeten houden met vertragingen en uitval van treinen.

Om 09.08 vertrok de eerste trein vanaf Amsterdam Centraal: de hogesnelheidstrein ICE met bestemming Frankfurt. En om 09.10 uur vertrok vanaf Amsterdam Centraal de eerste sprinter naar Amersfoort Vathorst. In de loop van de ochtend zullen daar steeds meer treinen bij komen.

Begin van de middag rijden de treinen weer volgens dienstregeling, verwacht de NS, die reizigers aanraadt voor vertrek de reisplanner te raadplegen.

Op de hoogte

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland reden tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Dat kwam door een staking van medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar. Ze voeren actie voor meer loon.

Treinreizigers bleken goed op de hoogte van de staking. Op veel stations, waaronder Utrecht CS en Schiphol, was het rustiger dan normaal. Op de weg was het niet drukker dan anders op woensdag, meldde de ANWB. Een woordvoerder zei dat mensen waarschijnlijk gehoor hebben gegeven aan de oproep om thuis te werken.

Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort. In die regio rijden dan tussen 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen. Ook volgende week staan er stakingen op stapel.

Meer uit Binnenland

Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

26 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

10 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

17 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

18 uur geleden