Treinverkeer wordt hervat, maar rest van de ochtend nog hinder
UTRECHT (ANP) - De acties op het spoor van ProRail-medewerkers zijn voorbij en het treinverkeer wordt weer opgestart. Maar de NS waarschuwt dat reizigers de komende uren nog rekening moeten houden met vertragingen en uitval van treinen.
Om 09.08 vertrok de eerste trein vanaf Amsterdam Centraal: de hogesnelheidstrein ICE met bestemming Frankfurt. En om 09.10 uur vertrok vanaf Amsterdam Centraal de eerste sprinter naar Amersfoort Vathorst. In de loop van de ochtend zullen daar steeds meer treinen bij komen.
Begin van de middag rijden de treinen weer volgens dienstregeling, verwacht de NS, die reizigers aanraadt voor vertrek de reisplanner te raadplegen.
Op de hoogte
In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland reden tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Dat kwam door een staking van medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar. Ze voeren actie voor meer loon.
Treinreizigers bleken goed op de hoogte van de staking. Op veel stations, waaronder Utrecht CS en Schiphol, was het rustiger dan normaal. Op de weg was het niet drukker dan anders op woensdag, meldde de ANWB. Een woordvoerder zei dat mensen waarschijnlijk gehoor hebben gegeven aan de oproep om thuis te werken.
Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort. In die regio rijden dan tussen 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen. Ook volgende week staan er stakingen op stapel.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
5 uur geleden