Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer ten zuiden van Sittard plat door stroomstoring

Treinverkeer ten zuiden van Sittard plat door stroomstoring

SITTARD (ANP) - Door een stroomstoring ligt het treinverkeer ten zuiden van Sittard vrijdagochtend plat. De problemen waren korte tijd verholpen, maar iets na 10.30 uur meldt een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail dat de storing weer terug is.

ProRail meldde vrijdagochtend dat door regelmatige stroomuitval het onmogelijk was een stabiele treindienst te rijden. Omdat bijvoorbeeld de aansturing van seinen wordt beïnvloed door de stroomstoring, was volgens ProRail sprake van veiligheidsrisico's. ProRail maakte rond 08.45 uur melding van de problemen. Later in de ochtend liet de spoorbeheerder weten dat de storing was verholpen en dat het treinverkeer ten zuiden van Sittard gefaseerd weer zou worden opgestart, maar inmiddels ligt het treinverkeer er dus weer plat. De oorzaak van de stroomstoring is nog onbekend.

Op de site van de NS is te zien dat door de stroomstoring tussen Sittard en Maastricht en tussen Valkenburg en Maastricht Randwyck geen treinen rijden. Tussen Maastricht en Sittard rijden snelbussen. Ook tussen Maastricht en station Luik-Guillemins in België rijden geen treinen door de stroomstoring, tussen Maastricht, Maastricht Randwyck, Eijsden en het Belgische Wezet rijden stopbussen.

Ook Vervoerder Arriva meldt dat door een storing geen treinverkeer mogelijk is van en naar Maastricht.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

6 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

7 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

9 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

14 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

16 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

20 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden