Treinverkeer ten zuiden van Sittard plat door stroomstoring
SITTARD (ANP) - Door een stroomstoring ligt het treinverkeer ten zuiden van Sittard vrijdagochtend plat. De problemen waren korte tijd verholpen, maar iets na 10.30 uur meldt een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail dat de storing weer terug is.
ProRail meldde vrijdagochtend dat door regelmatige stroomuitval het onmogelijk was een stabiele treindienst te rijden. Omdat bijvoorbeeld de aansturing van seinen wordt beïnvloed door de stroomstoring, was volgens ProRail sprake van veiligheidsrisico's. ProRail maakte rond 08.45 uur melding van de problemen. Later in de ochtend liet de spoorbeheerder weten dat de storing was verholpen en dat het treinverkeer ten zuiden van Sittard gefaseerd weer zou worden opgestart, maar inmiddels ligt het treinverkeer er dus weer plat. De oorzaak van de stroomstoring is nog onbekend.
Op de site van de NS is te zien dat door de stroomstoring tussen Sittard en Maastricht en tussen Valkenburg en Maastricht Randwyck geen treinen rijden. Tussen Maastricht en Sittard rijden snelbussen. Ook tussen Maastricht en station Luik-Guillemins in België rijden geen treinen door de stroomstoring, tussen Maastricht, Maastricht Randwyck, Eijsden en het Belgische Wezet rijden stopbussen.
Ook Vervoerder Arriva meldt dat door een storing geen treinverkeer mogelijk is van en naar Maastricht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
18 uur geleden