Treinverkeer ten zuiden van Sittard plat door stroomstoring
SITTARD (ANP) - Door een stroomstoring ligt het treinverkeer ten zuiden van Sittard vrijdagochtend plat. De problemen waren korte tijd verholpen, maar iets na 10.30 uur meldt een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail dat de storing weer terug is.
ProRail meldde vrijdagochtend dat door regelmatige stroomuitval het onmogelijk was een stabiele treindienst te rijden. Omdat bijvoorbeeld de aansturing van seinen wordt beïnvloed door de stroomstoring, was volgens ProRail sprake van veiligheidsrisico's. ProRail maakte rond 08.45 uur melding van de problemen. Later in de ochtend liet de spoorbeheerder weten dat de storing was verholpen en dat het treinverkeer ten zuiden van Sittard gefaseerd weer zou worden opgestart, maar inmiddels ligt het treinverkeer er dus weer plat. De oorzaak van de stroomstoring is nog onbekend.
Op de site van de NS is te zien dat door de stroomstoring tussen Sittard en Maastricht en tussen Valkenburg en Maastricht Randwyck geen treinen rijden. Tussen Maastricht en Sittard rijden snelbussen. Ook tussen Maastricht en station Luik-Guillemins in België rijden geen treinen door de stroomstoring, tussen Maastricht, Maastricht Randwyck, Eijsden en het Belgische Wezet rijden stopbussen.
Ook Vervoerder Arriva meldt dat door een storing geen treinverkeer mogelijk is van en naar Maastricht.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
55 minuten geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
5 uur geleden