Treinverkeer rond Amersfoort vanaf zaterdag twee weken plat
AMERSFOORT (ANP) - Het treinverkeer rond Amersfoort ligt vanaf zaterdag ruim twee weken volledig stil. Spoorbeheerder ProRail vervangt 5 kilometer spoor en vernieuwt wissels, kabels en leidingen. NS en de regionale vervoerder Keolis zetten bussen in.
Volgens spoorbeheerder ProRail is de vernieuwing van de infrastructuur rond Amersfoort hard nodig. Zo zijn veel wissels rond de dertig jaar oud en toe aan vervanging. De wisselverwarming, die nog op gas werkt, wordt vervangen door een elektrische variant. Er worden 42 wissels weggehaald en 29 teruggeplaatst. Dat is volgens ProRail minder storingsgevoelig, duurzamer en leidt er toe dat treinen met een hogere snelheid kunnen binnenrijden en weer vertrekken. Op het station zelf wordt een perron verhoogd en wordt gewerkt aan een trap en roltrap.
Tot en met zondag 28 juli rijden er helemaal geen treinen van en naar Amersfoort, een van de drukste spoorwegknooppunten van het land. Reizigers tussen Utrecht en Deventer kunnen omreizen via Arnhem Centraal. Mensen die tussen Utrecht en Zwolle reizen, kunnen via Almere gaan. NS en Keolis zetten ook bussen in.
Na 28 juli wordt een deel van het treinverkeer weer opgestart. Tussen Den Dolder en Amersfoort rijden dan nog geen treinen, waardoor reizigers tussen Utrecht en Amersfoort via Hilversum moeten reizen. Er worden dan geen bussen ingezet. Van donderdag 15 augustus tot en met zondag 18 augustus rijden er opnieuw helemaal geen treinen rond Amersfoort. Op die dagen rijden er wel weer bussen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden