Treinverkeer rond Amersfoort vanaf zaterdag twee weken plat
AMERSFOORT (ANP) - Het treinverkeer rond Amersfoort ligt vanaf zaterdag ruim twee weken volledig stil. Spoorbeheerder ProRail vervangt 5 kilometer spoor en vernieuwt wissels, kabels en leidingen. NS en de regionale vervoerder Keolis zetten bussen in.
Volgens spoorbeheerder ProRail is de vernieuwing van de infrastructuur rond Amersfoort hard nodig. Zo zijn veel wissels rond de dertig jaar oud en toe aan vervanging. De wisselverwarming, die nog op gas werkt, wordt vervangen door een elektrische variant. Er worden 42 wissels weggehaald en 29 teruggeplaatst. Dat is volgens ProRail minder storingsgevoelig, duurzamer en leidt er toe dat treinen met een hogere snelheid kunnen binnenrijden en weer vertrekken. Op het station zelf wordt een perron verhoogd en wordt gewerkt aan een trap en roltrap.
Tot en met zondag 28 juli rijden er helemaal geen treinen van en naar Amersfoort, een van de drukste spoorwegknooppunten van het land. Reizigers tussen Utrecht en Deventer kunnen omreizen via Arnhem Centraal. Mensen die tussen Utrecht en Zwolle reizen, kunnen via Almere gaan. NS en Keolis zetten ook bussen in.
Na 28 juli wordt een deel van het treinverkeer weer opgestart. Tussen Den Dolder en Amersfoort rijden dan nog geen treinen, waardoor reizigers tussen Utrecht en Amersfoort via Hilversum moeten reizen. Er worden dan geen bussen ingezet. Van donderdag 15 augustus tot en met zondag 18 augustus rijden er opnieuw helemaal geen treinen rond Amersfoort. Op die dagen rijden er wel weer bussen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiƫle ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
3 uur geleden