Treinverkeer Noord-Nederland gaat weer rijden na storing
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Noord-Nederland wordt weer opgestart. De systemen van de verkeersleidingspost in Groningen zijn hersteld na de storing die woensdag aan het begin van de middag optrad, meldt spoorbeheerder ProRail.
De verwachting is dat het treinverkeer in Noord-Nederland in de loop van de woensdagmiddag zal normaliseren. De spoorbeheerder adviseert reizigers de reisplanner te checken voor actuele reisinformatie.
Even voor 12.30 uur vielen in de verkeersleidingspost in Groningen de bediensystemen uit. Iets voor 14.00 uur waren de systemen weer hersteld. De oorzaak van de storing is nog onbekend. Voor een cyberaanval zijn echter geen aanwijzingen, aldus een woordvoerder van ProRail. "Naar aanleiding van wat er is gebeurd onderzoeken we hoe dit kon gebeuren om in de toekomst te voorkomen dat het weer kan gebeuren."
Treinen onderweg
Volgens een woordvoerder van de NS konden er geen seinen en wissels worden bediend. Uit veiligheidsoverwegingen werd besloten het treinverkeer stil te leggen. De post in Groningen bedient alle lijnen boven Heerenveen en boven Assen, aldus ProRail. "Als die uitvalt, kunnen treinen niet verder rijden en worden ze stilgelegd."
Op het moment dat de problemen zich voordeden, waren er ook treinen onderweg. Alle treinen konden al snel op stations worden binnengeloodst. Volgens een woordvoerder van Arriva hebben er geen reizigers lang vastgezeten. De woordvoerder van de NS legt uit dat in dit soort situaties het vaste procedure is dat treinen die stil komen te staan, stapvoets naar het dichtstbijzijnde station rijden, zodat de treinen daar kunnen stoppen.
Voor Arriva betekende de storing dat er geen treinen reden van en naar Leeuwarden en van en naar Groningen. Treinen van Arriva in Drenthe en Overijssel reden wel. Bij de NS zorgde de storing ervoor dat er geen treinen reden tussen Groningen en Assen, Leeuwarden en Groningen en Akkrum en Leeuwarden. Vanaf Zwolle reden er nog wel NS-treinen naar Akkrum.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
17 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
17 uur geleden