Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer naar België en Oostenrijk ontregeld door stakingen

Treinverkeer naar België en Oostenrijk ontregeld door stakingen

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Reizigers die maandag met de trein naar België of Oostenrijk willen, krijgen te maken met de gevolgen van stakingen door treinpersoneel in die landen. Zo rijdt de nachttrein naar Oostenrijk helemaal niet en het treinverkeer in en naar België maar beperkt, meldt de NS. De internationale treinen vanuit Nederland richting Brussel rijden vooralsnog wel.

Dat gaat om de Thalys en de Eurostar die via Brussel naar respectievelijk Parijs en Londen rijden. Ook de IC naar Brussel rijdt nog gewoon volgens de dienstregeling, maar het is voor deze trein niet uitgesloten dat er ritten uitvallen, laat een woordvoerster van de NS weten. Dat komt volgens haar doordat er zowel Nederlands als Belgisch personeel op deze trein werkt. Mochten Belgische werknemers besluiten het werk neer te leggen, dan heeft dat gevolgen voor de dienstregeling van deze IC.

De treinverbinding tussen Roosendaal en Antwerpen rijdt maar zeer beperkt of helemaal niet. De NS adviseert deze reizigers om met de IC naar Brussel via Breda te reizen. Volgens de zegsvrouw kunnen reizigers hun treinticket namelijk ook voor deze route gebruiken zolang de staking duurt. De trein tussen Maastricht en Luik rijdt eveneens zeer beperkt of helemaal niet. Volgens de NS kunnen reizigers die van plan zijn binnen België verder te reizen met de trein hun reis beter uitstellen.

Alternatieve dienstregeling

Het Belgische treinpersoneel legt vanaf maandag het werk neer. Als gevolg daarvan rijdt in België slechts een kwart van alle treinen, meldt spoorbedrijf NMBS. Daarnaast vinden er ook op woensdag en donderdag nog vakbondsacties plaats door machinistenvakbond ASTB. Met het nog beschikbare personeel wordt een alternatieve dienstregeling opgetuigd.

Ook in Oostenrijk wordt maandag gestaakt. Werknemers van de Oostenrijkse spoorwegen leggen het werk voor 24 uur neer vanwege het vastlopen van cao-onderhandelingen bij staatsbedrijf Österreichischer Bundesbahn. De nachttrein vanuit Amsterdam richting Wenen rijdt als gevolg daarvan helemaal niet. Ook reizigers die momenteel in Wenen verblijven en terug naar Nederland willen moeten hun reis uitstellen. Volgens de woordvoerster blijven de treintickets geldig tot 5 december.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

3 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

7 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

7 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

8 uur geleden