Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer naar België en Oostenrijk ontregeld door stakingen

Treinverkeer naar België en Oostenrijk ontregeld door stakingen

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Reizigers die maandag met de trein naar België of Oostenrijk willen, krijgen te maken met de gevolgen van stakingen door treinpersoneel in die landen. Zo rijdt de nachttrein naar Oostenrijk helemaal niet en het treinverkeer in en naar België maar beperkt, meldt de NS. De internationale treinen vanuit Nederland richting Brussel rijden vooralsnog wel.

Dat gaat om de Thalys en de Eurostar die via Brussel naar respectievelijk Parijs en Londen rijden. Ook de IC naar Brussel rijdt nog gewoon volgens de dienstregeling, maar het is voor deze trein niet uitgesloten dat er ritten uitvallen, laat een woordvoerster van de NS weten. Dat komt volgens haar doordat er zowel Nederlands als Belgisch personeel op deze trein werkt. Mochten Belgische werknemers besluiten het werk neer te leggen, dan heeft dat gevolgen voor de dienstregeling van deze IC.

De treinverbinding tussen Roosendaal en Antwerpen rijdt maar zeer beperkt of helemaal niet. De NS adviseert deze reizigers om met de IC naar Brussel via Breda te reizen. Volgens de zegsvrouw kunnen reizigers hun treinticket namelijk ook voor deze route gebruiken zolang de staking duurt. De trein tussen Maastricht en Luik rijdt eveneens zeer beperkt of helemaal niet. Volgens de NS kunnen reizigers die van plan zijn binnen België verder te reizen met de trein hun reis beter uitstellen.

Alternatieve dienstregeling

Het Belgische treinpersoneel legt vanaf maandag het werk neer. Als gevolg daarvan rijdt in België slechts een kwart van alle treinen, meldt spoorbedrijf NMBS. Daarnaast vinden er ook op woensdag en donderdag nog vakbondsacties plaats door machinistenvakbond ASTB. Met het nog beschikbare personeel wordt een alternatieve dienstregeling opgetuigd.

Ook in Oostenrijk wordt maandag gestaakt. Werknemers van de Oostenrijkse spoorwegen leggen het werk voor 24 uur neer vanwege het vastlopen van cao-onderhandelingen bij staatsbedrijf Österreichischer Bundesbahn. De nachttrein vanuit Amsterdam richting Wenen rijdt als gevolg daarvan helemaal niet. Ook reizigers die momenteel in Wenen verblijven en terug naar Nederland willen moeten hun reis uitstellen. Volgens de woordvoerster blijven de treintickets geldig tot 5 december.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

1 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

1 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

2 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

3 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

4 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

5 uur geleden