Treinverkeer in zuiden Duitsland voorlopig ontregeld door sneeuw
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het treinverkeer in het zuiden van Duitsland blijft nog enkele dagen ontregeld door de grote hoeveelheid sneeuw die er is gevallen. Van en naar München rijdt zondag een beperkt aantal treinen. De situatie op de wegen is in die regio ook verbeterd ten opzichte van zaterdag.
München en omgeving werden zaterdag hard getroffen door de gevolgen van de winterse omstandigheden. De Duitse weerdienst, die de weerwaarschuwingen nu heeft afgeschaald, verwacht zondag mildere weersomstandigheden met aanhoudende vorst en lichte sneeuwbuien.
De grote verstoringen op het spoor in het zuiden van Duitsland houden sowieso tot en met maandag aan, meldt spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn. Omgevallen bomen liggen op het spoor en er zijn bovenleidingen kapot. Ook zijn er treinen bedekt onder een dikke laag sneeuw. Het advies is om reizen van en naar München uit te stellen. Daar kwam het openbaar vervoer zaterdag praktisch stil te liggen. Het lokale openbaar vervoer is zondag ook weer deels opgestart.
Oproep thuis te blijven
Het autoverkeer in het zuiden van de deelstaat Beieren, waar München de hoofdstad van is, is volgens de lokale politie weer zoals normaal. Wel vinden er nog kleine ongevallen plaats. De politie daar riep mensen zaterdag op thuis te blijven. Het vliegveld van München ging zaterdag dicht, maar is sinds zondagochtend weer open. Reizigers moeten nog wel rekening houden met vertragingen en annuleringen. De meeste vluchten van zondag gaan niet door.
Ook delen van Zwitserland, Oostenrijk en Tsjechië hebben dit weekend te maken met veel sneeuw. Ook daar veroorzaakt het weer problemen, maar lijkt de situatie zondag net als in Duitsland te zijn verbeterd.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
13 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
16 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
20 uur geleden