Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer in zuiden Duitsland voorlopig ontregeld door sneeuw

Treinverkeer in zuiden Duitsland voorlopig ontregeld door sneeuw

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het treinverkeer in het zuiden van Duitsland blijft nog enkele dagen ontregeld door de grote hoeveelheid sneeuw die er is gevallen. Van en naar München rijdt zondag een beperkt aantal treinen. De situatie op de wegen is in die regio ook verbeterd ten opzichte van zaterdag.

München en omgeving werden zaterdag hard getroffen door de gevolgen van de winterse omstandigheden. De Duitse weerdienst, die de weerwaarschuwingen nu heeft afgeschaald, verwacht zondag mildere weersomstandigheden met aanhoudende vorst en lichte sneeuwbuien.

De grote verstoringen op het spoor in het zuiden van Duitsland houden sowieso tot en met maandag aan, meldt spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn. Omgevallen bomen liggen op het spoor en er zijn bovenleidingen kapot. Ook zijn er treinen bedekt onder een dikke laag sneeuw. Het advies is om reizen van en naar München uit te stellen. Daar kwam het openbaar vervoer zaterdag praktisch stil te liggen. Het lokale openbaar vervoer is zondag ook weer deels opgestart.

Oproep thuis te blijven

Het autoverkeer in het zuiden van de deelstaat Beieren, waar München de hoofdstad van is, is volgens de lokale politie weer zoals normaal. Wel vinden er nog kleine ongevallen plaats. De politie daar riep mensen zaterdag op thuis te blijven. Het vliegveld van München ging zaterdag dicht, maar is sinds zondagochtend weer open. Reizigers moeten nog wel rekening houden met vertragingen en annuleringen. De meeste vluchten van zondag gaan niet door.

Ook delen van Zwitserland, Oostenrijk en Tsjechië hebben dit weekend te maken met veel sneeuw. Ook daar veroorzaakt het weer problemen, maar lijkt de situatie zondag net als in Duitsland te zijn verbeterd.

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

3 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

4 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

6 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

6 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

10 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

13 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

14 uur geleden