
Treinverkeer in Frankrijk komt weer op gang
PARIJS (ANP) - Het treinverkeer komt vrijdagmiddag in Frankrijk weer op gang, meldt minister van Transport Patrice Vergriete. Na vier gecoördineerde sabotageacties op de spoorwegen voor hogesnelheidstreinen (TGV) ontstond een chaos op het spoor.
De TGV-verbinding van Parijs vanaf station Montparnasse naar Bretagne en naar het zuidwestelijke Bordeaux was het zwaarst getroffen. Lange tijd was op het station vrijwel geen treinverkeer mogelijk, maar dat is in de middag weer op gang gekomen.
Volgens de woordvoering van de spoorwegen zijn er veel vertragingen, maar nog maar weinig treinen die uitvallen. Op de route Parijs - Lille is een vertraging van gemiddeld een uur, maar slechts enkele treinen vallen uit. Op de route Parijs - Straatsburg hebben treinen anderhalf uur vertraging, maar er vallen geen treinen uit.
Van de vier pogingen het spoor te saboteren met vernieling en brandstichting is er één ten zuidoosten van Parijs verijdeld. Hierdoor is de treinverbinding van Parijs naar Lyon en Marseille niet ernstig in de problemen geraakt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.
29 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Burgemeester Karen Bass van Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië heeft vrijdag het optreden van immigratiedienst ICE tegen immigranten sterk veroordeeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet, is weer terug. De deportatie van Kilmar Abrego Garcia vond plaats hoewel een immigratierechter hem in 2019 bescherming tegen deportatie naar zijn thuisland had toegekend.
12 uur geleden