Treinverkeer in België hervat na storm Eunice
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinverkeer in België komt zaterdag weer bijna volledig op gang na storm Eunice. Vanwege de harde wind lag het treinnet in een groot deel van Vlaanderen vrijdag plat. De Belgische spoorbeheerder Infrabel meldt de hele nacht reparaties te hebben uitgevoerd. Ook richting Nederland rijden er weer treinen.
Eunice zorgde ook in België voor veel overlast en schade. Voor het grootste deel van Vlaanderen was vrijdag code oranje afgekondigd. In de rest van het land gold code geel. Volgens Belgische media kwam een 79-jarige man in Ieper om het leven toen hij door de hevige wind vanuit zijn woonboot in het water viel. Bij Gent raakte iemand zwaargewond toen hij een zonnepaneel tegen zijn hoofd kreeg en in Veurne liep een vrachtwagenchauffeur ernstige verwondingen op toen zijn voertuig omver werd geblazen door de wind.
Treinreizigers moeten er volgens Infrabel rekening mee houden dat er alsnog treinen door de nasleep van de storm kunnen uitvallen. Op enkele trajecten zijn er nog herstelwerkzaamheden nodig. Ook de hogesnelheidslijnen naar Nederland kunnen nog niet rijden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.
1 uur geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
8 uur geleden