Treinverkeer Friesland ruim een week gestremd door werk aan spoor
LEEUWARDEN (ANP) - Treinreizigers in Friesland kunnen van zaterdag 21 oktober tot en met zondag 29 oktober op verschillende plekken hinder ondervinden, omdat negen dagen lang aan het spoor wordt gewerkt. Dit meldt de NS. Zo worden op en rond het station Leeuwarden onderdelen van het spoor vernieuwd en wordt ook gewerkt aan de overkappingen van het perron.
De werkzaamheden hebben tot gevolg dat er op 21 en 22 oktober en 28 en 29 oktober geen treinen rijden tussen Leeuwarden en Stavoren en tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Reizigers moeten rekening houden met een langere reistijd van 15 tot 50 minuten.
In het weekend van 21 en 22 oktober rijden er geen treinen tussen Heerenveen en Leeuwarden. Van maandag 23 oktober tot en met zondag 29 oktober is er geen treinverkeer mogelijk tussen Akkrum en Leeuwarden, aldus de NS. Ook rijdt de sprinter tussen Zwolle en Leeuwarden niet.
De NS meldt dat op verschillende trajecten bussen worden ingezet. Het gaat hier om zowel stop- als snelbussen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
10 uur geleden