Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer Friesland ruim een week gestremd door werk aan spoor

Treinverkeer Friesland ruim een week gestremd door werk aan spoor

LEEUWARDEN (ANP) - Treinreizigers in Friesland kunnen van zaterdag 21 oktober tot en met zondag 29 oktober op verschillende plekken hinder ondervinden, omdat negen dagen lang aan het spoor wordt gewerkt. Dit meldt de NS. Zo worden op en rond het station Leeuwarden onderdelen van het spoor vernieuwd en wordt ook gewerkt aan de overkappingen van het perron.

De werkzaamheden hebben tot gevolg dat er op 21 en 22 oktober en 28 en 29 oktober geen treinen rijden tussen Leeuwarden en Stavoren en tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Reizigers moeten rekening houden met een langere reistijd van 15 tot 50 minuten.

In het weekend van 21 en 22 oktober rijden er geen treinen tussen Heerenveen en Leeuwarden. Van maandag 23 oktober tot en met zondag 29 oktober is er geen treinverkeer mogelijk tussen Akkrum en Leeuwarden, aldus de NS. Ook rijdt de sprinter tussen Zwolle en Leeuwarden niet.

De NS meldt dat op verschillende trajecten bussen worden ingezet. Het gaat hier om zowel stop- als snelbussen.

Meer uit Binnenland

Klaver: formatie koerst op minderheidskabinet zonder GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver zegt dat de formatie lijkt te koersen op een minderheidskabinet, zonder zijn partij GroenLinks-PvdA. Hij zei dit maandagochtend na afloop van zijn gesprek met informateur Sybrand Buma, maar maakte verder niet duidelijk waar hij de claim op baseerde.

43 minuten geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

1 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

2 uur geleden
Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

3 uur geleden
Politie benadert 300 gedupeerden van beleggingsfraude

APELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat: Nederlandse infrastructuur op kritieke grens

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.

3 uur geleden