Treinverkeer Friesland ruim een week gestremd door werk aan spoor
LEEUWARDEN (ANP) - Treinreizigers in Friesland kunnen van zaterdag 21 oktober tot en met zondag 29 oktober op verschillende plekken hinder ondervinden, omdat negen dagen lang aan het spoor wordt gewerkt. Dit meldt de NS. Zo worden op en rond het station Leeuwarden onderdelen van het spoor vernieuwd en wordt ook gewerkt aan de overkappingen van het perron.
De werkzaamheden hebben tot gevolg dat er op 21 en 22 oktober en 28 en 29 oktober geen treinen rijden tussen Leeuwarden en Stavoren en tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Reizigers moeten rekening houden met een langere reistijd van 15 tot 50 minuten.
In het weekend van 21 en 22 oktober rijden er geen treinen tussen Heerenveen en Leeuwarden. Van maandag 23 oktober tot en met zondag 29 oktober is er geen treinverkeer mogelijk tussen Akkrum en Leeuwarden, aldus de NS. Ook rijdt de sprinter tussen Zwolle en Leeuwarden niet.
De NS meldt dat op verschillende trajecten bussen worden ingezet. Het gaat hier om zowel stop- als snelbussen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
20 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden