Treinverkeer en luchtvaart houden rekening met Dodenherdenking
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de Nationale Dodenherdenking dinsdag zet de NS om 20.00 uur alle treinen twee minuten stil. Ook het luchtverkeer neemt maatregelen rondom het herdenkingsmoment. Rijkswaterstaat vraagt automobilisten niet op de vluchtstrook te herdenken, maar tijdig een parkeerplaats langs de weg te zoeken.
De NS wil "reizigers en collega’s de gelegenheid geven om op 4 mei de slachtoffers te herdenken die zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog". Normaal gesproken zijn op 4 mei op verschillende stations herdenkingen, maar dat is nu - net als vorig jaar - niet mogelijk vanwege de coronamaatregelen. Op de stations wordt wel twee minuten stilte gehouden. De jaarlijkse ceremonie bij het Utrechtse Monument voor Gevallen Spoorwegpersoneel, ter nagedachtenis aan de 477 omgekomen spoorwegmedewerkers, gaat ook niet door. De NS zegt wel kransen te plaatsen bij het monument.
Tussen 19.50 tot 20.03 uur dinsdagavond starten er vanaf geen enkele luchthaven in Nederland vliegtuigen en taxiën er geen toestellen tussen 20.00 en 20.03 uur. Vliegtuigen die onderweg zijn naar Schiphol of een andere Nederlandse luchthaven en willen landen, moeten hun landingsprocedures op dat tijdstip even opschorten, meldt Luchtverkeersleiding Nederland.
Verder zijn er beperkingen in het luchtruim boven de diverse herdenkingen in het land. Tussen 18.55 en 21.30 uur mogen daar geen vliegtuigen laag overvliegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
6 uur geleden