Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer Amsterdam-Zuid rijdt weer normaal na plofkraak

Treinverkeer Amsterdam-Zuid rijdt weer normaal na plofkraak

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer van en naar Amsterdam-Zuid rijdt weer volgens dienstregeling. Dat meldt de NS, enkele uren nadat het station werd getroffen door een plofkraak. Daardoor konden treinen wel langs het station rijden, maar daar niet stoppen.

Iets voor 08.00 uur werd duidelijk dat alle treinen weer op Amsterdam-Zuid kunnen stoppen. Er waren dinsdagochtend ook problemen met de incheckpoortjes op het station, die openstonden. Reizigers konden niet inchecken, wel uitchecken. Een NS-woordvoerster meldt dat dit rond 08.30 uur was opgelost.

Door de plofkraak raakte rond 04.10 uur een balie van Tickets & Service van NS zwaar beschadigd. Of er iets is buitgemaakt, is niet duidelijk. Een politiewoordvoerder laat weten dat de plofkraak was gericht op een geldautomaat in de Tickets & Service-winkel.

Een deel van de stationshal was rond 08.00 uur nog steeds afgezet, maar reizigers kunnen er wel gewoon langs, zegt de woordvoerster van NS.

Meer uit Binnenland

Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

3 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

4 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

12 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

16 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

17 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

21 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

1 dag geleden