Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinverkeer Amsterdam-Zuid rijdt weer normaal na plofkraak

Treinverkeer Amsterdam-Zuid rijdt weer normaal na plofkraak

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer van en naar Amsterdam-Zuid rijdt weer volgens dienstregeling. Dat meldt de NS, enkele uren nadat het station werd getroffen door een plofkraak. Daardoor konden treinen wel langs het station rijden, maar daar niet stoppen.

Iets voor 08.00 uur werd duidelijk dat alle treinen weer op Amsterdam-Zuid kunnen stoppen. Er waren dinsdagochtend ook problemen met de incheckpoortjes op het station, die openstonden. Reizigers konden niet inchecken, wel uitchecken. Een NS-woordvoerster meldt dat dit rond 08.30 uur was opgelost.

Door de plofkraak raakte rond 04.10 uur een balie van Tickets & Service van NS zwaar beschadigd. Of er iets is buitgemaakt, is niet duidelijk. Een politiewoordvoerder laat weten dat de plofkraak was gericht op een geldautomaat in de Tickets & Service-winkel.

Een deel van de stationshal was rond 08.00 uur nog steeds afgezet, maar reizigers kunnen er wel gewoon langs, zegt de woordvoerster van NS.

Meer uit Binnenland

Bob Vylan is Nederland dankbaar voor vrijspraak in zaak Paradiso

AMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.

23 minuten geleden
Paulien Cornelisse wint voor het eerst NS Publieksprijs

HILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.

1 uur geleden
Basisscholen moeten vanaf 2030 norm digitale veiligheid halen

DEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.

1 uur geleden
Roddelpraat-presentator Jan Roos vrijgesproken van opruiing

LEEUWARDEN (ANP) - Presentator Jan Roos van het YouTube-kanaal RoddelPraat is door de rechtbank in Leeuwarden vrijgesproken van opruiing. Het Openbaar Ministerie maakte in november vorig jaar bekend dat er een strafrechtelijk onderzoek naar Roos was gestart, omdat in een uitzending van hem zou zijn "opgeroepen tot geweld en een suggestie werd gedaan hoe om te gaan met journalisten op Ameland op en rond het Sunneklaasfeest".

1 uur geleden
Officieel warmste 5 november ooit

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het woensdagmiddag 18,0 graden geworden en daarmee is het officieel de warmste 5 november ooit, meldt Weeronline. Het gaat hier om een lokaal warmterecord dat is gemeten door het weerstation van het KNMI in De Bilt. Door de centrale ligging is het representatief voor heel Nederland.

2 uur geleden
Vogelgriep in steeds meer provincies, nu ook dierenpark Born

DEN HAAG (ANP) - De vogelgriep breidt zich uit naar steeds meer provincies. Het ministerie van Landbouw meldde woensdag dat de ziekte is vastgesteld bij een dierenpark in Born in Limburg. Alleen de besmette dieren worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

3 uur geleden
Mannen van 22 en 30 jaar aangehouden om schietincident in Tilburg

TILBURG (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij een schietincident in Tilburg, meldt de politie woensdag. Het gaat om een 22-jarige Tilburger en een 30-jarige man uit die stad.

4 uur geleden