Treinverkeer Amsterdam Centraal volgens planning opgestart
AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam Centraal is zondagochtend volgens planning weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Zaterdag was er de hele dag geen treinverkeer mogelijk van, naar en via Amsterdam Centraal door werkzaamheden. "Dat wat weer zou gaan rijden, rijdt", zegt de NS-woordvoerder.
Wel wijst de woordvoerder erop dat er ook zondag nog beperkingen zijn rondom Amsterdam Centraal. De extra reistijd bedraagt tot een kwartier, volgens de NS. Zo rijden er geen treinen tussen Amsterdam Muiderpoort en Weesp, er wordt een stopbus ingezet. Ook rijden er zondag en maandag zeer beperkt treinen tussen Amsterdam Centraal en Sloterdijk. Dit betekent volgens ProRail extra overstappen en/of een deel van de reis met bus of metro doen. Internationale treinen stoppen zondag en maandag ook niet op Amsterdam Centraal.
Vanaf dinsdag tot en met volgende week zondag rijden er minder treinen tussen Amsterdam Centraal en Hilversum/Almere en op andere trajecten zijn er wijzigingen in de dienstregeling en de sporen van vertrek en aankomst, meldde ProRail eerder al. Reizigers krijgen het advies voor vertrek goed de reisplanner te checken en rekening te houden met extra drukte.
Dat zaterdag de hele dag geen treinen van, naar en via Amsterdam Centraal reden, was volgens vervoerder NS en spoorbeheerder ProRail nog nooit eerder gebeurd. Zaterdag begon de volgende fase van de verbouwing van het station. Op Amsterdam Centraal was het zaterdag volgens de zegsvrouw heel rustig, op andere stations, zoals Zuid, Bijlmer Arena en Sloterdijk was het wel drukker.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
10 uur geleden