Treinverkeer Amsterdam Centraal volgens planning opgestart
AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam Centraal is zondagochtend volgens planning weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Zaterdag was er de hele dag geen treinverkeer mogelijk van, naar en via Amsterdam Centraal door werkzaamheden. "Dat wat weer zou gaan rijden, rijdt", zegt de NS-woordvoerder.
Wel wijst de woordvoerder erop dat er ook zondag nog beperkingen zijn rondom Amsterdam Centraal. De extra reistijd bedraagt tot een kwartier, volgens de NS. Zo rijden er geen treinen tussen Amsterdam Muiderpoort en Weesp, er wordt een stopbus ingezet. Ook rijden er zondag en maandag zeer beperkt treinen tussen Amsterdam Centraal en Sloterdijk. Dit betekent volgens ProRail extra overstappen en/of een deel van de reis met bus of metro doen. Internationale treinen stoppen zondag en maandag ook niet op Amsterdam Centraal.
Vanaf dinsdag tot en met volgende week zondag rijden er minder treinen tussen Amsterdam Centraal en Hilversum/Almere en op andere trajecten zijn er wijzigingen in de dienstregeling en de sporen van vertrek en aankomst, meldde ProRail eerder al. Reizigers krijgen het advies voor vertrek goed de reisplanner te checken en rekening te houden met extra drukte.
Dat zaterdag de hele dag geen treinen van, naar en via Amsterdam Centraal reden, was volgens vervoerder NS en spoorbeheerder ProRail nog nooit eerder gebeurd. Zaterdag begon de volgende fase van de verbouwing van het station. Op Amsterdam Centraal was het zaterdag volgens de zegsvrouw heel rustig, op andere stations, zoals Zuid, Bijlmer Arena en Sloterdijk was het wel drukker.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
9 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
18 uur geleden